Donanım

En İyi Kameraya Sahip Telefon?

En İyi Kameraya Sahip Telefon?

LG G4, iPhone 6 Plus, Samsung Galaxy S6 Edge, HTC One M9 ve Samsung Galaxy Note 4 arasında karşılaştırma yapacağız. Bakalım en iyi fotoğrafı hangi akıllı telefon çekiyor?

Akıllı telefon almak isteyen kullanıcıların aklındaki sorulardan biri de, hangi telefon en iyi kameraya sahip sorusu. Bu yazımızda sizleri için üst düzey modeller arasında kıyaslamalar yapacağız.

akilli telefonlar

Hangi Telefon En İyi Kameraya Sahip?

LG G4‘te f 1.8 diyaframlı lens, 16 Megapiksel ve OIS tarafından destekli, lazer fokus ve otomatik renk tanıma sensörü gibi birçok özelliklere sahip.

Samsung ise Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerinde f 1.9 diyaframlı lens, 16 Megapiksel çözünürlüğünde OIS destekli kullanıldığı cihaz, NX Camera modellerindeki yazılımdan gücünü almaktadır.

Samsung  Galaxy Note 4  16 Megapiksel çözünürlüğünde OIS destekli kamera güç vermektedir.

HTC One M9, 20.7 Megapiksellik kamera bulunmaktadır,

iPhone 6 Plus modelinde ise OIS destekli 8 Megapiksel bulunmaktadır.

F 1.8 ve 1.9 savaşı

2015’in yeni amiral modellerine bakıldığında, f 1.8 ve f 1.9 düşük diyaframlı lens kullanmalarıyla dikkat çeken LG G4 ve Galaxy S6 Edge damgasını vuruyor. Gerçekten diyafram işe yarıyor mu?  İlerleyen zamanlarda hep birlikte göreceğiz,

En iyi fotoğraf çeken akıllı telefon ?

ibrahim BAL

Bilgisayar Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun, yazılım ve donanım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

Bir Yorum

  1. En iyisi tartışmasız tabiiki lphone. Zarif ve şık tasarimida kuşkusuz cezbeden bir başka özelliği. Bugün deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu