AndroidMobil

En İyi Ağır Çekim Kamera Uygulamaları

Çekilen videoları slow motion adı verilen ağır çekim yöntemi ile daha ilgi çekici hale getirebilmek mümkün olmaktadır. Özellikle Youtube gibi kanallar üzerinden paylaşılacak olan videoların çekim esnasında kullanılan ağır çekim modu ile ilgi çekici bir hale gelmesi ve pek çok kişinin videoyu izlemesi kısa sürede fenomen haline gelinmesine yardımcı olur.

Özel günlerde çekilen videoların hazırlığında da ağır çekim kamera uygulamalarını tercih etmek kaliteli bir görüntü yakalanmasına yardımcı olur. En çok kullanılan ve popüler Ağır çekim kamera uygulamalarını sizler için bir araya getirdik.

En Popüler Video Yavaşlatma Uygulamaları

blank

1.Moto Camera Uygulaması

Motorola tarafından geliştirilmiş olan bir ağır çekim kamera uygulaması olarak uygulama içerisine fotoğraf çekerken parlaklık, ISO değeri, örtücü hızı gibi etmenler üzerinden oynama yapabilmek mümkün olmaktadır. Profesyonel fotoğraf çekimi için de kullanılabilecek olan bu uygulama dahilinde Android cihazlara ya da IOS cihazlara bu uygulamayı indirebilmek mümkün olmaktadır. Ağır çekim kamera uygulamalarında Moto Camera en çok bilinenler arasında yer alır.

blank

2.Asus Pixel Master Camera Uygulaması

Fotoğraf ve video çekimi esnasında kameranın ISO değeri, örtücü hızı ya da parlaklığı gibi bir çok etmenin ayarlanabileceği bu uygulama kapsamında ağır çekim videolardan da yararlanabilmek mümkün olur. Asus firmasının geliştirdiği ve kullanıcılar ile buluşturduğu bu uygulamayı ücretsiz bir şekilde işletim sisteminin yer aldığı marketlerden indirebilmek mümkün olur. Asus Pixel Master Camera uygulaması oldukça kaliteli bir çekim yapılmasına da yardımcı olan yan uygulamalardan bir tanesidir.

blank

3.Slow Motion Video FX Uygulaması

Ağır çekim kamera uygulamalarından bir tanesi olarak bilinen Slow Motion Video FX, videoların kaydedildikten sonra üzerinde oynama yapılabilmesine olanak tanımaktadır. Hem çekim esnasında hem de kayıt esnasında videoların düzenlenmesine yardımcı olan bu uygulama dahilinde ağır çekim video hazırlayabilmek mümkün olur. Telefon galerisinde yer alan videoları düzenlemeye yarayan ve belirtilen yerlerin ağır çekim olarak kalitesini bozmadan düzenleme yapabilen bu uygulama kapsamında kullanıcının dikkat çekici videolar hazırlayabilmesi mümkün olur. Fotoğraf çekimi esnasında da bu uygulamadan yararlanılabilir. Galeride bulunan fotoğraflar üzerinden de parlaklık gibi alanlarda bu uygulama üzerinden düzenleme ve değişiklik yapabilmek mümkün olmaktadır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu