Yazılım

En İyi 8 Görüntülü Konuşma Programları

İnternet bağlantısı ve ilgili cihazlar aracılığı ile sizler de iletişimi çok daha farklı bir boyuta taşıyabilir ve daha da önemlisi görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Karşınızdaki insanın sesini duymak kimi zaman yeterli gelmeyebilir ve onu görmek isteyebilirsiniz. Uygulamalar ve belli başlı programlar bu konuda sizlere yardımcı oluyor. En iyi görüntülü konuşma programları başlığı altında bir liste hazırladık ve bu listeyi de siz değerli okurlarımız ile paylaşmak istiyoruz.

Whatsapp

Sms’i bitiren öncelikli programlardan bir tanesidir. Günümüzde milyonlarca insan Whatsapp uygulamasını kullanarak ücretsiz sohbet etme fırsatı buluyor. Bu program için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz ve sohbet etmenin yanı sıra görüntü ya da dosya gönderim işlemini de yine ücretsiz olarak sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Güncelleme ile birlikte Whatsapp uygulamasını kullanarak görüntülü konuşma da yapabiliyorsunuz. En iyi programlar arasında ilk sırayı almış durumda ve bunu da fazlasıyla hak ettiğini düşünüyoruz.

Facebook Messenger

Günümüzde Facebook kullanmayan insan sayısı gerçekten çok az ve en az Whatsapp kadar popüler olduğunu düşünüyoruz. Facebook ile bağlantılı olan Messenger eklentisi sayesinde sohbet edebiliyor ve aynı zamanda görüntülü konuşma yapabiliyorsunuz. Facebook hesabınız varsa eğer Messenger uygulamasını da indirmek zorundasınız. Aksi takdirde sohbet etme gibi bir şansınız olmuyor.

blank

Viber

Google Play ve Apple mağazalarından ücretsiz olarak indirebileceğiniz sohbet programlarından bir tanesi olan Viber, Whatsapp’ın en büyük rakiplerinden bir tanesidir. Bu uygulama ile birlikte hiçbir ücret ödemeden sizler de görüntülü konuşma yapabiliyorsunuz. En iyi görüntülü konuşma programları başlığı altında bu uygulamaya da yer vermek istedik.

Google Hangouts

Google hesabınız ile birlikte giriş yapabileceğiniz gibi cep telefonlarınızı da kullanabiliyorsunuz. Masaüstü uygulaması mevcut ve akıllı telefonlarınız için tasarlanmış uygulanmayı kullanarak telefonlarınız aracılığı ile de görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Google destekli bu uygulama üzerinden dosya gönderimi de yapabiliyorsunuz.

Line

En iyi görüntülü konuşma programları listesinde Line da yer alıyor. Yine hiçbir şekilde ücret ödemeden indirebileceğiniz ve hizmet alabileceğiniz özel bir uygulamadır. Sohbet edebileceğiniz gibi görüntülü konuşma da yapabilir ve dosya aktarımında da bulunabilirsiniz. Son dönemde çok daha popüler hale geldiğini görebiliyoruz.

Skype

İş hayatınızda büyük kolaylıklar sağlayacak ve konferans görüşmelerine de izin veren muazzam bir programdan bahsetmek istiyoruz. Skype üzerinden yazışabilir, toplu konuşma yapabilir ve görüntülü aramalarınızı da sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Skype için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur ve gayet işlevsel bir uygulama olduğunu da belirtmek istiyoruz.

Tango

Sempatik ve dikkat çekici logosu ile son dönemde daha sık bir şekilde karşımıza çıkıyor. Tango uygulaması, sohbet programı olarak lanse edildi ancak görüntülü konuşma ile birlikte konferans tarzı sohbetlere de imza atabiliyor ve fayda sağlayabiliyorsunuz. İnternet bağlantınızın olduğu her noktadan bu hizmeti alabilir ve faydalanabilirsiniz.

Wechat

Whatsapp ile birlikte sohbet programlarına ve uygulamalarına gösterilen ilgi biraz daha arttı. Wechat de yine en iyi görüntülü konuşma programları listesinde yer alan özel uygulamalardan bir tanesidir. Görüntülü olduğu gibi sesli ve yazışma şeklindeki sohbetlerinizi de bu program aracılığı ile sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. An itibarıyla piyasada çok fazla uygulama var ancak sizinle paylaştığımız isimler çok daha işlevsel ve çok daha kullanışlı programlardır. Bununla birlikte tavsiye ettiğimiz uygulamalar için herhangi bir ücret ödemek durumunda değilsiniz. Hemen şimdi indirip üyelik oluşturabilir ve kendinize ait bir hesap açabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu