Yaşam

El Yazınız Kişiliğinizi Anlatıyor!

Kalemi nasıl tuttuğunuz, yazıyı nasıl yazdığınız, harfleri yazış şekliniz ve daha birçok detay, farkında olmasanız da kişiliğinizi ve karakterinizi ortaya döken unsurlardan bazılarıdır. Yapılan araştırmalar bunun somut bir gerçek olduğunu gözler önüne seriyor ve el yazınız kişiliğinizi anlatıyor.

Yazdığınız herhangi bir yazıyı göz önünde bulundurarak sizler de kişilik testi yapabilir ve doğruluk payını kendi içinizde ispat edebilirsiniz. Şimdi dilerseniz hangi detayların nasıl değerlendirilmesi gerektiğine de hep birlikte göz atalım ve bu konuda sizleri de bilgi sahibi yapmaya çalışalım.

Yazının Boyutu

Yazdığınız yazıyı göz önünde bulundurduğunuz eğer küçük harfleri çok fazla kullanıyorsanız ve yazınızı okumakta güçlük çekecek kadar minimal bir boyut söz konusu ise bu durum sizin utangaç ve çekingen bir insan olduğunuzu ortaya koyacaktır. Aynı zamanda çok hassas, titiz ve çalışkan bir kişilikten bahsetmek de mümkündür.

Büyük puntolar ile yazmayı tercih ediyorsanız ve bu sizler için bir alışkanlık haline gelmiş ise dışa dönük bir karaktere sahip olduğunuzu söyleyebiliriz ve yeni insanlarla tanışmayı da seviyorsunuz. Uyumlu bir insansınız ve sosyal olmayı fazlasıyla tercih ediyorsunuz. Her ortama uyum sağlayabilen ve kendini kısa süre içerisinde belli eden bir karaktersiniz.

blank

Harflerin Darlığı ve Genişliği

İlginç gelecek fakat harflerin darlığı ve genişliği de karakterinizi ortaya koyan detaylardan bir tanesidir ve değerlendirmelerinizi bu doğrultuda yapabilirsiniz. Kullandığınız harfler ince ve uzun ise ya da dar ise, duygusal bir insan olduğunuzu söyleyebiliriz. Hassas bir yapıya sahipsiniz ve bununla birlikte çekingen bir tavra sahipsiniz.

Harfleri kullanma biçiminiz daha geniş ise eğer kendini ifade etmekten çekinmeyen ve daha da önemlisi dışarıya karşı çok rahat davranan girişken bir karaktersiniz. Sosyal kişiliğiniz bir adım daha önde ve konuşmayı seviyorsunuz. Kendinizi farklı şekillerde anlatabiliyor ve karşınızdaki insana yakın davranabiliyorsunuz.

Harflerin Biçimi

Dağınık ve yuvarlak şekilli harfler, sanatçı ve yaratıcı bir kişiliğe sahip olduğunuzu gözler önüne seriyor. Kullandığınız harflerin kenarları sivri ise bu durum sizleri daha agresif biri haline getiriyor ve bunu anlatıyor. Aynı zamanda zeki bir kişi olduğunuzu da belirtmek isteriz. Şekilli harfler konulu makalemize göz atabilirsiniz.

blank

Yazı Hızı

Yazarken hızlı hareket ediyor ve cümlelerinizi bir an önce tamamlamak istiyorsanız eğer bu sizin sabırsız bir kişi olduğunuzu gösterecektir. Elinizdeki bir işi hemen bitirmek istiyorsunuz ve iş hayatı konusunda da başarılı bir insansınız.

Yavaş yazıyor ve sakin davranıyorsanız bu detay da planlı ve temkinli biri olduğunuzu ifade ediyor. Kendinize güveniyor ve aynı zamanda yaptığınız işin de arkasında duruyorsunuz. Güçlü ve özel bir karakter örneği diyebiliriz ve yavaş yazan insanların genel özelliği de budur.

blank

Yazının Eğikliği

İtalik bir yazı biçimini tercih ediyorsanız eğer yeniliklere açık ve geniş görüşlü bir insan olduğunuzu söyleyebiliriz. Bununla birlikte öğrenmek sizin için çok önemli ve yeni bilgiler edinmek için çevrenizden de yardım alıyorsunuz.

Sola eğik yazıyorsanız eğer gizli kapaklı işleri seviyorsunuz demektir. Yazınızda herhangi bir eğiklik ya da bozulma durumu yoksa eğer bu detay sizin mantıklı, planlı ve akılcı bir karaktere sahip olduğunuzu gösterecektir. Planlı hareket etmek sizin için bir yaşam biçimi ve bunu gündelik hayatlarınıza da en iyi şekilde yansıtıyorsunuz.

O Harfinin Yazılış Şekli

O harfini kapalı ve yuvarlak bir şekilde yazıyorsanız eğer bu durum sizin içine kapanık ve kendini ifade etmekte sorun yaşayan biri olduğunuzu gösteriyor. O harfini yazarken açıklık durumu söz konusu ise bu durum kendinizi rahat ifade edebilen biri olduğunuza işarettir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu