Mobil

Ekran Koruyucu Nasıl Takılır?

Akıllı telefon kullanıcılarının en çok ihtiyaç duyduğu ürünlerden biri ile karşınızdayız. Ekran koruyucu nasıl takılır sorusuna yanıt vermeden önce bu ürünün ne işe yaradığını ve neden tercih edildiğini hep birlikte inceleyelim istiyoruz. Malumunuz, cep telefonlarının en hassas yeri ekranlardır ve en küçük fiziksel hasar durumunda sorun büyüyerek devam ediyor ve ekran kullanılamaz hale geliyor.

Ne kadar dikkat ederseniz edin çizilme ve kırılma gibi sorunlara ne yazık ki çözüm bulamıyorsunuz ve bu yüzden ekran koruyucu ihtiyacı ortaya çıkıyor. Bu ürünler ile birlikte birçok farklı fiziksel darbeye karşı cihazlarınızı korunaklı hale getirmiş oluyorsunuz ve bu da risk durumunu bir nebze de olsa azaltıyor.

Şeffaf ekran koruyucu ürünler son dönemde bir hayli popüler hale geldi ve kullanıcıların ilgisini de çekmeye devam ediyor. Fiyatları gayet uygun ve ihtiyacınız olan bu ürünleri sizler de ekonomik rakamlar eşliğinde satın alabilirsiniz. Merak etmeyin cep telefonlarınıza herhangi bir şekilde zarar vermiyor ya da olumsuz bir durum söz konusu olmayacaktır.

Ekran Koruyucu Nasıl Takılır?

Dilerseniz asıl konumuza dönelim ve bu ürünleri cihazın ekranına nasıl yerleştireceğinizi hep birlikte inceleyelim.

  • Öncelikli olarak telefonlarınızın ekranını temizlemeniz gerekiyor. Bunun için özel bir mendil kullanabilirsiniz ve zaten satın aldığınız ekran koruyucunun içinden bu mendil çıkacaktır. Temizleme eylemini sorunsuz bir şekilde yerine getirdikten sonra diğer adıma geçebilirsiniz.
  • Yine paket içerisinde çıkan kuru bezi kullanarak ekranı kuruluyoruz. Herhangi bir iz ya da partikül kalmaması gerekiyor. ekran koruyucunun doğru bir şekilde yapışması için bu detayların büyük önem taşıdığını bir kez daha hatırlatmak isteriz.
  • Son adımda ekran koruyucuyu ekran boyutuna denk gelecek şekilde nizami bir biçimde yapıştıralım. Mutlaka hava kabarcıkları kalacaktır ancak endişe etmenize gerek yok çünkü kuru bir bez ile bu kabarcıkların üzerine bastırıp yavaşça sürüklediğiniz takdirde ortadan kaybolacaktır.
  • Tahmin edersiniz ki pek de kolay bir uygulama değil ancak bunun için ekstra ödeme yapmanıza da gerek yok. Adımları eksiksiz bir şekilde takip ettiğiniz takdirde sizler de sorun yaşamadan bu işlemi tamamlamış olacaksınız.

Ekran Koruyucu Ne İşe Yarıyor?

Cihazlarınızın ekranı dağıldığında ya da herhangi bir fiziksel hasar durumu ortaya çıktığında ne yazık ki kullanılamaz bir hal alıyor. Bu tür durumlarda ne yazık ki ekranı değiştirmek zorundasınız ve orijinal ürünler de tahmin ettiğinizden çok daha pahalı. Bu tür sorunlar ile karşı karşıya gelmemek adına sizler de ekran koruyucu desteği alabilirsiniz. Hatta kırılmaz ekran tarzı ürünler çok daha fazla tercih ediliyor ve sert darbelerde de ekranı korumayı başarıyor.

Telefonlarınızı çok sık düşürüyor ve kullanım konusunda dikkatsiz davranıyorsanız eğer sizler de ekran koruyucu kullanabilir ve riski en aza indirgeyebilirsiniz. Yapmanız gereken en önemli şey budur ve emin olun büyük fayda sağlayacaksınız. Fiyatları da gayet uygun ve yetkili servisleri ziyaret ederek de incelemelerinizi yapabilirsiniz.

Bu arada reel dünyada olduğu gibi online dünyada da bu ürünlerin satışını yapan çok sayıda firma var. Fiyat kıyaslamasında bulunmak adına sizler de dijital dünyadan yardım alabilir ve alternatif ürünlere de yine detaylı bir şekilde göz atabilirsiniz. Kullanmanızı mutlaka tavsiye ediyoruz ve bu sayede cihazlarınızı da bir şekilde koruma altına almış olacaksınız. Kullanıcı yorumları da tam olarak bunu ortaya koyuyor ve kullanıcıların da tavsiye ettiklerini net bir şekilde görebiliyoruz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu