Mobil

E-Sim Destekleyen Telefonlar ve Operatörler

Yerleştirilmiş sim olarak da tanımlanan ve bilinen e-sim, son dönemde bir hayli popüler ve kullanıcılara büyük kolaylık sağladığını da unutmamak gerekiyor. E-sim destekleyen telefonlar ve operatörler başlığı altında soru işaretlerini ortadan kaldırmaya çalışacak ve konuya dair merak ettiklerinizi de hızlı bir şekilde yanıtlamış olacağız.

E-sim sayesinde kullanıcılar farklı numaralar için sık sık sim kart değiştirmek durumunda kalmıyor ve yerleştirilmiş sim’in en büyük özelliklerinden bir tanesi de kesinlikle budur. E-sim kullanabilmek için operatörler tarafından etkinleştirilmiş olması gerekiyor. Az sonra bu detaylara da yer veriyor olacağız.

Apple ıphone XR ile birlikte Iphone XS de uzun süredir çift sim kart özelliği sunuyor ve bunun yanı sıra e sim desteği barındırdığını da unutmamak gerekiyor. Yine ‘’ iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Mini’’ de bu özelliği bünyesinde barındıran ıphone modellerinden bazılarıdır. Sizler de bu modellerden herhangi birine sahip iseniz eğer e sim özelliğinden en iyi şekilde faydalanabilirsiniz.

Google Pixel serisindeki birçok model de yine bu özelliği destekliyor. Pixel 2, Pixel 3, Pixel 4 ve son olarak Pixel 4 XL da yine bu özelliği barındıran modellerden bazılarıdır.

Samsung marka cihazlara bakıldığında ise Galaxy S20, S20 + ve S20 Ultra modellerinin bu özelliğe sahip olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz.

Listeye yeni cihazlar ve modeller de mutlaka eklenecektir ve yeni dönemde bu teknolojinin birçok farklı marka tarafından tercih edileceğini ve piyasaya entegre edileceğini düşünüyoruz. Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi kullanıcılar için harika bir ayrıcalık ve aynı zamanda önemli bir işlevsellik durumu söz konusu hale geliyor.

E-Sim-Destekleyen-Telefonlar-Operatorler

E-Sim Destekleyen Operatörler:

An itibarıyla bu teknolojiyi destekleyen tek bir operatör mevcut ve o da Vodafone olarak karşımıza çıkıyor. Cihazlar bu teknolojiyi barındırmaya başladığı andan itibaren ülkemizde hizmet veren diğer tüm operatörlerin ed bu teknoloji ile ilgili çalışmalar ortaya koyacağını düşünüyoruz.

Bu sayede birden farklı numarayı tek bir cihazda kullanabilecek ve bunun için de ayrı ayrı sim kart değişikliği yapmanıza gerek kalmayacaktır. Yani artık fiziksel sim kart konusundaki sıkıntılarınız da ortadan kalkmış olacaktır. Peki ama bu teknolojinin herhangi bir dezavantajı var mı? Gelin hep birlikte bu konuya da detaylı bir şekilde göz atalım ve soru işaretlerinizi ortadan kaldırmış olalım.

Dezavantajları Nedir?

Bu teknolojinin tek olumsuz yanı, yeni bir telefon satın aldığınızda mobil operatörünüze başvurarak hattınızın yeni telefona geçişini talep etmek durumundasınız. Bazıları için zahmetli bir süreç gibi görünebilir ancak böylesine eşsiz bir teknolojiden faydalanmak adına bu süreci yaşamaya değer diye düşünüyoruz.

Az önce de ifade ettiğimiz gibi yakın gelecekte birçok operatör bu konuda hizmet vermeye başlayacaktır. Hali hazırda Voafone bunu kusursuz bir şekilde yerine getiriyor ve kullanıcı memnuniyetine bakıldığında ne kadar doğru bir işe imza attıklarını da yine net bir şekilde görebiliyoruz.

Çok fazla numara ve karta sahip olan kimseler için harika bir avantaj ve sizler de incelemelerinizi yaptıktan sonra dilerseniz bu özellikten faydalanmaya başlayabilirsiniz. Beklentilerinize yanıt verecek bir işlevsellik durumundan söz ediyoruz ve zaten yapılan yorumlar da bunu daha net bir şekilde gözler önüne seriyor ve insanların olumlu yorumları ile karşı karşıya geliyoruz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu