Blog

E-Posta Şifremi Unuttum

Hafızalarınızı yokladınız ve buna rağmen E-posta şifremi unuttum diyorsanız eğer bu yazımızda şifrelerinizi nasıl alacağınızı paylaşmış olacağız. Dilerseniz farklı mecralar için bu sürecin nasıl işlediğini hep birlikte ele almaya çalışalım.

Gmail Şifremi Unuttum;

Gmail hesaplarınızın şifresini unuttuğunuz takdirde “Gmail şifremi unuttum” başlığı altında yer alan adımları tekip ederek ilerleyebilirsiniz.

 • Gmail Hesabınıza giriş sayfasına giriş yapın,
 • Mail hesabınızı girdikten sonra karşınıza farklı sorular çıkacaktır ve bu sorulardan bir tanesi de “Hatırladığınız son şifre” ibaresi olacaktır.

blank

 • Eğer bu konuda da herhangi bir bilgi sahibi değilseniz ya da hatırlayamıyorsanız farklı bir soru deneyerek ilerleyebilirsiniz.
 • Kayıtlı cep telefonunuz ile ilerleyebilirsiniz ve cep telefonunuza gelecek kod ile birlikte şifre sıfırlama işlemi de sorunsuz bir şekilde yapılacaktır.
 • Farklı bir soru deneyin butonu ile birlikte Gmail hesabınızı oluştururken girdiğiniz doğum tarihiniz de ay ve yıl olarak karşınıza çıkıyor. Yine bu bilgiler ile de şifre sıfırlamak mümkündür.

blank

Hotmail Şifremi Unuttum;

Hotmail giriş sayfasını kullanarak ilk adımı atabilir ve Hotmail şifremi unuttum sorununu çözüme kavuşturabilirsiniz.

 • Açılan sayfada e-postanızı ya da skype adresinizi girmeniz istenecektir.
 • Ayrıca kayıt esnasında verdiğiniz ikinci bir e-posta sizlerden istenecektir. İkinci e-posta adresinize bir güvenlik kodu gönderilecek ve ilgili ekrana girerek şifre sıfırlama ya da kurtarma işlemini tamamlayabileceksiniz.
 • İkinci bir e-postanız yoksa kurtarma kodu adımını tercih edebilir ve deneyebilirsiniz.
 • Eğer kurtarma kodunuz yoksa hayır butonuna tıklayarak farklı bir adımı tercih edebiliyorsunuz.
 • Hayır cevabından sonra karşınıza bir sayfa çıkıyor ve bu sayfada e-posta adresinin size ait olduğunu ispat etmeniz için birtakım sorular soruluyor. Bu sorulara doğru yanıt verip onayladığınız takdirde de şifrelerinizi sıfırlayabiliyorsunuz.

blank

Mynet Şifremi Unuttum;

Mynet hesaplarınız ile ilgili Mynet şifremi unuttum problemini çözümlemek çok daha kolay. Mynet mail giriş sayfasından şifremi unuttum seçeneği üzerinden, kullanıcı adı ile birlikte doğum tarihinizi girdiğinizde süreç tamamlanacaktır.

blank

Yandex Şifremi Unuttum;

Yandex, kullanıcılarına büyük bir kolaylık sunuyor ve Yandex şifremi unuttum problemi için de sizleri, mail giriş sayfasından şifremi unuttum seçeneği üzerinden, kullanıcı adı ya da e-posta ile devam ederek süreci kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

blank

Yahoo Şifremi Unuttum;

Yahoo kullanıcıları için de süreç oldukça basit ve mail giriş sayfasından “Giriş yaparken sorun mu yaşıyorsunuz?” bağlantısını kullanarak sizler de e-posta bilgisi veya cep telefonu bilgisi ile şifrelerinizi kurtarabiliyor ve yeni bir şifre belirleyebiliyorsunuz.

Yahoo’nun şifre kurtarmak için sizlerden isteyeceği bilgiler ise aşağıdaki gibidir ve bu bilgilerden herhangi birini hatırlıyorsanız sorununuz çözüme kavuşturulacaktır.

 • Giriş e-postası ya da cep telefonu numarası
 • Kurtarma için gerekli olan cep telefonu numarası
 • Kurtarma için gerekli olan e-posta adres bilgisi

Bu bilgilerden herhangi biri yeterli ve süreç de tahmin ettiğinizden çok daha kolaydır.

ibrahim BAL

Bilgisayar Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun, yazılım ve donanım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu