Blog

E-Posta Adresi Almak İstiyorum

Dijital dünyada iletişim kurmanın ve işlerinizi yönetmenin birçok farklı yolu var. E-posta adresi almak istiyorum diyenlerin büyük bir kısmı da bu iletişimi daha kolay ve daha sağlıklı hale getirmek adına bu taleplerini oluşturuyor. Yeni bir e-posta adresi almak için izlemeniz gereken adımlar oldukça kolay ve bu yazımızda da bu süreci nasıl yerine getirmeniz gerektiğini siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız.

Günümüzde milyonlarca insan kendilerine ait e-posta adresine sahip ve hatta birden çok mail adresine sahip kişilerin sayısı da bir hayli fazladır. Dijital dünyaya bu bağlamda da ayak uydurmak durumundasınız ve bunu yerine getirmek adına elbette bazı adımları da takip etmeniz gerekiyor. Dilerseniz başlayalım ve süreci de birlikte takip etmiş olalım.

Gmail Hesabı Oluşturma

En çok tercih edilen e-posta sistemlerinden bir tanesi olan Gmail, Google bünyesinde hizmet veriyor. Çok güçlü bir depolama alanına sahip ve işlevsel bir kullanım sunuyor olması da bu ismi bir adım daha öne taşıyor ve daha popüler hale getiriyor diyebiliriz. Henüz bir Gmail hesabınız yoksa eğer sizler de az sonra ileteceğimiz adımları takip ederek kendinize ait bir mail hesabı oluşturabilirsiniz.

Gmail adresine giriş yaptıktan sonra kayıt ol butonuna tıklamanız gerekiyor ve burada sizlerden istenen bilgiler de aşağıdaki gibi olacaktır.

 • İsim soyisim
 • Kullanıcı adı
 • Şifre
 • Doğum günü
 • Cinsiyet
 • Telefon numarası
 • Mevcut e-posta
 • Konum

Sizlerden istenen bu bilgileri eksiksiz bir şekilde girdiğiniz takdirde onay vermeniz yeterli olacaktır. Tebrikler! Yeni bir amil adresine sahipsiniz. “mail.google.com” üzerinden yapacağınız kayıt işlemleri sonrası sizlere bir onay bildirimi de gönderiliyor. Oluşturduğunuz mail’inizi dilediğiniz an kullanabilir ve iletişim kurabilirsiniz.

Gmail üzerinden mail açmak oldukça kolay ve bunu tarayıcılarınız aracılığı ile yapabileceğiniz gibi mobil uygulama üzerinden de sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. İzlemeniz gereken adımlarda herhangi bir farklılık bulunmuyor ve sizler de mail hesabı açabiliyorsunuz.

blank

Hotmail Hesabı Oluşturma

outlook.live.com/owa/ bağlantısını kullanarak ücretsiz hesap oluştur butonuna tıklamanız gerekiyor. Burada bir kayıt formu yer alıyor ve bu formu eksiksiz bir şekilde doldurup onay vermeniz yeterli olacaktır. Sizlerden istenen bilgiler ise aşağıdaki gibidir:

 • İsim soyisim
 • Kullanıcı adı
 • Şifre
 • Ülke ya da bölge
 • Doğum tarihi
 • Cinsiyet
 • Cep telefonu

Tüm bu bilgileri girdikten sonra hesap oluştur butonuna tıklamanız ve onay vermeniz yeterli olacaktır. Tebrikler! Artık sizler de yeni bir e-posta adresine sahipsiniz ve dilediğiniz an bu hesapları kullanabilirsiniz.

Hotmail, eski yıllarda çok daha kullanışlı bir yapıya ve görüntüye sahip iken Gmail’in pazarı ele geçirmesi ile birlikte bir adım daha geride kaldı diye düşünüyoruz. An itibarıyla Hotmail kullanıcılarının sayısı da bir hayli fazla ancak dijital dünyanın çocukları ve yakın takipçileri genellikle Gmail’i tercih ediyor ve daha işlevsel bir formata sahip olduğunu dile getiriyor.

Mail hesabı oluşturmak çok kolay ve zaten resmi sitelere giriş yaptığınızda bu süreci nasıl ve ne şekilde takip etmeniz gerektiği de yine site tarafından sizlere sunulacaktır. Mail hesabı konusunda herhangi bir sınırlama olmadığını da hatırlatmak isteriz ve dilediğiniz kadar hesap oluşturabiliyorsunuz.

Henüz bir e-posta adresiniz yoksa eğer sizler de yazımızda bahsi geçen adımları takip ederek mail hesabı oluşturabilir ve iletişim konusunda çok daha profesyonel bir şekilde hareket edebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu