blank

Dying Light

Dying Light eşi benzeri olmayan mükemmel grafiklere sahip karma bir oyun. Oyun zor olanı başarmış ve birçok oyunda bulunan özellikleri tek bir oyunda mükemmel oynanış, grafikler, zombi teması ve senaryo ile tek bir oyunda toplamışlar. Dying Light’ın içinde zombiler, survival sistemi, crafting sistemi, dövüş sistemi, tuzaklar, safehouse yani uyuyabilmemiz için güvenli evler, seviye sistemi ve buna benzer birçok özellik bulunuyor.

Oyunun her özelliği güzelolsa da tartışabilir tek kötü yine senaryonun gerçekten çok kısa olması. Yan görevleri yapmak isterseniz oyunun senaryo süresini büyük ölçüde uzatabilirsiniz ama bu yan görevlerin senaryoyu etkilemediğinin altını çizmek isteriz. Ayrıca oyunun bizler için bir ilgi çekici yönü ise oyunun Harran’da yani Şanlıurfa’da geçiyor olması. Benzerlik konusu tartışılabilir ama bazı nostaljik öğeleri de içerisinde barındırdığını belirtmek mümkün.

dying light 2 Dying Light

Kısaca senaryodan bahsedecek olursak bir GRE adında özel bir şirket için çalışıyoruz. Harran zombi salgını nedeniyle karantinaya alınıyor ve tüm giriş çıkışlar kapatılıyor. Harran’da bulunan ve çok gizli ve tehlikeli dökümanları sızdıracağı söylenen Kadir Suleyman veya oyundaki adıyla Rais’i durdurmak için Harran’a uçak ile gönderiliyoruz. Oyun bu görevi yapmaya çalışırken yaşadıklarımız ve gördüklerimiz etrafında geçiyor. Senaryo gerçekten güzel olsa da bazı eksiklikleri ve kısa olmasıyla mükemmel diyemeyeceğimiz yönlerinden bir tanesi.

Oyunda geceleri dolaşmak hem avantajlı hem dezavantajlı. Oyunda gecenin avantajı kazandığınız tüm seviye puanları gece 2 ile çarpılıyor ancak sadece geceleri çıkan, neredeyse ölümsüz kurtulması gerçekten zor ve sizi lanet ettirebilecek volatile dediğimiz yaratıklar var. O yüzden dikkat edin. Ve özellikle survival oyunlarının bu kadar popüler olduğu bir dönemde böyle bir oyunun tadını yaşamak çok önemli.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz