AndroidBilim

Drone Snap 4K özellikleri ve Fiyatı

4K video çekimi yapabilen ve ağır çekim yapabilen drone: Snap ayrıca tam katlanabilir olması ile büyük işler yapacak gibi duruyor. Vantage Robotics tam modüler yeni kuşu Snap, boyundan çok daha büyük işler başarıyor.

Geleceğin teknolojisi olarak görülen Drone’lar bugünlerde artık ana akım haline geldi. Ama boyutlar istenilen seviyeye gelmedi. Teknik özellikler ve fiyat bazında değerlendirildiğinde, fiyat/performans oranı istenen seviyenin epey üzerinde.
Vantage Robotics firmasına ait Snap isimli bu kuşun modüler formda tasarlanması ve küçük parçalara ayırabilmesi ile bırakın sırt çantamızı cebinize dahi sığabilecek durumda. Bu parçaları birleştirip kuşumuzu havaya salabiliyoruz.

Drone Snap 4K ozellikleri

Snap’i benzerlerinden ayıran asıl artısı harici kamera montajına ihtiyaç olmaması. Snap’in kamerası taşıyıcısı gövdesine gömülü. Gömülü düzenek sayesinde titreşim ve ağırlık minimum seviyeye çekilmiş durumda.

Vantage Robotics firmasının kurucu ortağı ve CEO’su olan Tobin Fisher eski bir IDEO çalışanıdır. Diğer kurucu ortak CTO görevindeki Joe van Niekerk. Bu iki uzmanın kadrosunda ise Stanford mühendisleri ve tasarımcıları bulunuyor.

Katlanabilir ve modüler yapı haricinde yüksek malzeme kalitesine sahiptir. Güçlendirilen tak-çıkar formda pervanelerle tasarlanan Snap, teknik özellikleri ile kalitesini belli ediyor.

Drone Snap teknik özellikleri

35cmx23cmx5cm; 500gram
Sony Exmor IMX377 1/2.3” sensör
4K@30fps, FHD@120fps video çekim
HD@30fps canlı yayın; HD@240fps ağır çekim
12MP fotoğraf çekim
Wi-Fi (150 metre çekim alanı) ayrıca GPS modülü
Sonar algılayıcı, manyetometre, jiroskop, akselerometre
2500mAh akıllı batarya
iOS ve Android cihazlardan kontrol

20 dakika havada kalabilen ve 5.000 metreye kadar yükselebilen Snap, erişebildiği hız rüzgara göre 30-50 km/s arasında değişiyor. Pervanelerin büyütüldüğü başka bir Snap modeli ise 1 saate kadar havada kalabildiğini de not düşelim.

Drone Snap 4K Fiyatı

Ön siparişe açılan Snap’in fiyatı 915 dolar olarak belirlenmiş durumdadır. 2016 yılının 2. çeyreğinde raflardaki yerini alması bekleniyor. Bu modelin son fiyatlandırmasının 1.300 dolar olması bekleniyor.

Bir Yorum

  1. Drone Snap 4K fiyat olarak çok değil mi? Daha ülkemize girişi ve satişi ne olacak merak etmiyor değilim….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu