AndroidMobil

Vodafone İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlarda Vodafone İnternet Ayarları hiç bu kadar kolay olmamıştı. Cep telefonundan internete girebilmek için Vodafone internet ayarlarını yapmanız gerekiyor. Paketinizde internet kullanım hakkınız olmasına rağmen internete giremiyorsanız cihazınızın internet ayarlarını kontrol eldim. Bir çok kişi yeni telefon aldığında veya operatör değişikliği yaptığında internet bağlantısında sorun yaşayabiliyor.

Vodafone internet ayarlarını aşağıda vereceğimiz birkaç yoldan yapabilirsiniz. Siz bunlardan istediğiniz yolu seçebilirsiniz. Bu ayarlar kullandığınız cihazın menüsüne göre değişiklik gösterebilir ama genel olarak mantığı aynı olduğu için deneyerek yapabilirsiniz. Samsung, iphone, Lg, Htc, Huawei, General Mobile gibi marka cep telefonları ve  sim kart destekli tabletlerin internet ayarı hakkında yardımcı olmaya çalışacağız. Şimdi Vodafone internet ayarlarının nasıl yapıldığını sırayla inceleyelim;

Vodafone İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Arama menüsünden *3636# tuşlayıp arama yaptığınızda karşınıza bir menü çıkacaktır. Buradan “5. Cihaz Ayarı Alma” seçeneğine dokunarak cihaz ayarlarını alabilirsiniz. Cihaz ayarı geldiğinde kur demeniz yeterli. Şifre istemesi halinde 1234 pin kodunu kullanarak kayıt ediniz ve cihazınızı yeniden başlatarak ayar işlemini tamamlayınız.

Vodafone İnternet Ayarlarını Manuel yapmak

Android işletim sistemine sahip bir telefon kullanıyorsanız; Ayarlar bölümünden sırayla Diğer Ağlar, Mobil Ağlar, Şebeke Modu kısmında WCDMA/GSM veya LTE(4G)/3G/2G otomatik bağlantı seçili olmalıdır. Mobil Ağlar  bölümünden Erişim Noktası Adları kısmına girip yeni apn ekle diyerek; Apn ismini “internet”, kullanıcı adını “Vodafone” yazarak kaydet seçeneğine dokunun. Kayıt işleminden sonra yeni apn seçili konumda olsun. Vodafone internet ayarlarını tamamlamak için telefonu yeniden başlatınız.

sms-ile-vodafone-internet-ayarlari-nasil-yapilir

 

İos işletim sistemine sahip iPhone cihazlarında vodafone internet ayarlarını manuel olarak yapmak için sırayla;  Ayarlar, Hücresel, Seçenekler, Hücresel veri Ağı kısmına girip Apn ismini “internet” Kullanıcı adını “Vodafone” ve şifreyi “vodafone” olarak ayarlamanız yeterlidir. Bu işlemlerin sonunda cihazı kapatıp tekrar açınız ve internetin keyfini çıkartınız.

Başka bir yol ise bilgisayar üzerinden Vodafone Self Servis sayfasına giriş yaparak, cihaz ayarlarını telefonunuza gönderebilirsiniz. Tabi bunun için şifre almanız gerekiyor. S yazıp 7000’e ücretsiz olarak kısa mesaj gönderin. Vodafone Self Servis’e giriş yaptıktan sonra Hat ve Telefon işlemleri kısmından Telefon ayarları’na tıklayın. Burada kullanmakta olduğunuz cihazın marka ve modelini isteyecektir. İstenilen bilgilerin girişini yaptıktan sonra ayarlar cihazınıza gönderilecektir.

Vodafone İnternet Ayarlarını müşteri hizmetleri aracılığı ile almanız mümkün. Vodafone hatlarından 542’yi tuşlayarak müşteri temsilcisinden internet ayarlarını cihazınıza göndermesini söylemeniz yeterli olacaktır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

2 Yorum

  1. Ayn bende yapiyom
    Banada yardımcı olun lütfen
    Bazen giriyo ama bir şey yapiyom varmı bir çözümü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu