MobilYazılım

Dövme Yapma Programı ve Uygulamaları

Fotoğraf ve video içeriklerine dövme ekleyebilir, görsel içerikleri daha renkli hale getirebilirsiniz. Beğenilen ve paylaşmak istenilen bir fotoğraf içeriğine dövme şekilleri ekleyebilir ve gerçek gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Dövme yapma programı ile mobil ve PC modunda kullanımı kolay olan program, uygulama, ayarlama modları bulunuyor. İstenilen renk, biçim, şekil ve diğer dövme yapma ayarları ile görsel içerikleri dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Fotoğraf ve Videoya Dövme Efekti Eklemek

Çekmiş olduğunuz fotoğraf veya video içeriğinin görsel olarak daha fazla dikkat çekmesi ve uygun olan bölgeye dövme eklemesi yapabilirsiniz. Peki, bu görsel içerikler için dövme eklemeleri nasıl yapılıyor? Renkli ve renksiz olarak ekleyebileceğiniz dövme modellerinin boyutlarını da ayarlayabilirsiniz. Bunun için mobil mağazalarda ve bilgisayarlar için görsel içerik düzenleyici programlar vardır. Bu program ve uygulamaları ücretsiz olarak indirip, birçok özelliğini kullanarak fotoğraf, video, paylaşım içeriklerini en iyi hale getirebilirsiniz. Fotoğraf veya video içindeki görselde dövme alanını seçerek uygun olan, beğenilen dövmeyi seçerek yapıştırma ve boyut değiştirme ayarları ile eklemeniz mümkündür. Google Play Store ya da App Store’dan Ink Hunter, Name Tattoos, Fotoğraf üzerinde Dövme gibi aramalarını yaparak, beğendiğiniz uygulamayı telefona indirebilirsiniz.

blank

Ücretsiz Dövme Efekti Programları

Bilgisayar kullanımı dışında, çekmiş olduğunuz fotoğrafa telefon üzerinden görsel ayarlama yapmak istiyorsanız efekt uygulamalarından birini tercih edebilirsiniz. Bazı mobil cihazlarda bu efekt ayarları hazır olarak bulunuyor. Eğer kullandığınız mobil cihazda dövme efekti ya da görsel düzenleme uygulaması yoksa mağaza uygulamasından dövme efektlerinden birini ücretsiz yükleyerek işe başlayabilirsiniz. Dövme efektleri fotoğraf ve video içeriğine göre farklı boyutlarda kullanılabilir. Aynı zamanda hareketli ve normal dövme efekti hazır şablon halinde bulunan programlarda vardır. Fotoğraf ve video paylaşımlarının yaygınlaşması ile birlikte bu efekt programlarını arama yapılan her yerden bulabilirsiniz.

Dövme Efekt Ayarları Nasıl Yapılır?

Seçilmiş olan fotoğraf, video, metin içeriğini belirleyin. Ardından indirmiş olduğunuz uygulama veya programa giriş yapın. Görsel düzenleme ayarlarını seçin. Bazı uygulama ve programlarında “stiker” olarak yer alan bu efektlerden birini tercih edebilirsiniz. “Dövme” olarak ismi geçen uygulamalarda vardır. Bu iki seçenekte de tercih edeceğiniz dövme efektlerini boyutlandırabilir, hatta şeklini özel ayarlar ile kendiniz belirleyebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu