Oyun

CS:GO Açılmıyor! Hatası Çözümü

Online oyun severlerin en çok tercih ettiği oyunlardan bir tanesi olan CS:GO, zaman zaman hata verebiliyor ve bunun birçok farklı nedeni var. Ne yazık ki bizlere detaylı bilgi vermeden tam çözümü sizlere sunmamız doğru olmayacaktır ancak forumları araştırdığımızda herkesin tek bir ağızdan direct x sorununa dikkat çektiğini görebiliyoruz.

CS:GO açılmıyor sorunu ile karşı karşıya iseniz eğer sizler de az sonra bahsedeceğimiz yöntemi deneyebilirsiniz. En azından bir çözüm üretmiş olacaksınız çünkü birçok farklı oyuncu aynı sorunu yaşıyor ve bu sorunun çözümü de aşağıdaki şekilde giderilecektir.

CS GO Açılmıyor Sorunu Çözümü

C:\Windows\SysWOW64\D3DX9_43.DLL dosyasını bulun ve silin. Hemen ardından güncel direct x sürümünü indirin ve kurulumu yapın. Muhtemelen sorun ortadan kalkmış olacaktır. Az önce de ifade ettiğimiz gibi oyun severlerin büyük bir kısmı bu probleme dikkat çekmiş durumda ve bizler de bu soruna yer vermek istedik.

Cs:Go, online oyun dünyasının en çarpıcı ve tercih edilir oyunlarından biri ve her geçen gün daha fazla oyun sever tarafından tercih edildiğini görebiliyoruz.

csgo-acilmiyor

Sistem Gereksinimlerine Bağlı Sorunlar

Sistem gereksinimlerini kontrol ettiniz mi? Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki bir oyunu oynayabilmeniz için cihazınızın o oyunun gereksinimlerini doğru ve eksiksiz bir şekilde karşılaması gerekiyor. ekran kartınız yetersiz olabilir ya da işlemciniz zayıf kalabilir. Bu tür durumlarda oyunun açılmasını beklemeniz de pek doğru olmayacaktır.

Oyun kurulumu esnasında hata yapıyor da olabilirsiniz ve bu sorunu da çok sık yaşıyoruz. Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi detayları bilmeden bu konuda net bir bilgi sunmak ne yazık ki mümkün değil. Driver güncellemesi de gerekebilir ve yine birçok oyunun açılmamasındaki en önemli nedenlerden bir tanesi de budur.

Yalnızca direct x güncellemesi yapmak yerine tüm driverları güncellemenizi tavsiye ediyoruz. Diğer oyunların çalışmasında da fayda sağlayacak önemli bir detay olduğunu unutmak gerekiyor. tüm bunları yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa oyunu silip yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz ve bu da işe yarayacak çözüm önerilerinden bir tanesidir.

CS GO Açılmıyor! Diğer Yöntemler

1. Ekran kartı kesinlikle güncel olmalıdır.

2. Windows Tweaking ile Register seçeneği ile hepsini seç ve tarat.

3. IObit Malware Fighter en son sürümü ile güncelleyin.

4. Bilgisayarın saati güncel mi kontrol edin.

5. Windows DirectX June Redist güncellemesini kontrol et.

6. Herhangi bir eklenti yüklüyse silerek deneyin.

7. Steam betaya katılarak deneyin…

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu