Sosyal Medya

Sosyal Medyada Sonsuzluk işareti (∞) Nasıl Yapılır? Sonsuzluk Emojisi Kopyala

Instagram ve Facebook’da sonsuzluk işareti (infinity symbol) yapmak için hangi tuşları kullanmamız gerekiyor? İşte tüm detaylarıyla bilgisayarda ve telefonda sonsuzluk simgesi yapmanın yolları…

Öncelikle Sonsuzluk işareti ne anlama geliyor kısaca açıklayalım. Sonu ve sınırı olmayan, gelecek zaman, ölümsüz, ebediyet anlamını ifade eden matematiksel bir işarettir. Günümüzde insanlar duygularını ifade etmek için kullanmaktadır. Bilgisayar ve telefon klavyesinde bulunmuyor fakat birkaç kombinasyon ile ‘sonsuzluk işareti’ kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bilgisayarda Sonsuzluk İşareti nasıl yapılır?

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda “Alt + 8734” tuşlarını kullanabilirsiniz. Daha detaylı olarak klavyede “Alt” tuşuna basılı tutarken “8734” sayılarını tuşlayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanmakta olduğunuz işletim sistemi eski ise Alt+236 tuşlarını kullanabilirsiniz. Windows 10’da ise bazen “Alt + 8734” kombinasyonunda ▲ işareti çıkabiliyor. Tüm bu kombinasyonlar işe yaramıyorsa kopyalarak kullanabilirsiniz.

Başlat > Programlar > Donatlar > Sistem Araçları > Karakter eşlem adımlarını izleyerek “karakter eşlem” bölümünden istediğiniz karekterleri görebilirsiniz.

Telefonda Sonsuzluk işareti Nasıl Yapılır?

iPhone’da sonsuzluk işareti yapmak için, metin ayarlarını kullanarak kısayol ekleyebilirsiniz. Öncelikle simgesini kopyalayın daha sonra Ayarlar, Genel, Klavye, Metin Değişimi yolunu izleyin ve sağ üst köşede + butonuna dokunun.

blank

Daha önce kopyaladığınız sonsuzluk simgesini ifade bölümüne yapıştırın ve Kestirme bölümüne sonsuzluk ismini verebilirsiniz. Böylece IPhone telefonların klavyesinde sonsuzluk yazmanız halinde simge çıkacaktır. Tüm bunlarla uğraşmak istemiyorsanız direk kopyalayarak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Android telefonlarda ise herhangi bir kısayol bulunmuyor. Samsung, Huawei, Sony, Xiaomi, LG gibi android işletim sistemine sahip kullanıcılar sonsuzluk işaretini kopyalamaları gerekiyor.

Sonsuzluk işareti Kopyala ∞∞∞∞∞️

Hiç uğraşmak istemiyorsanız buradan (∞️) sonsuzluk işaretini direk kopyalayabilir ve dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Sonsuzluk Emojisi 

Aşağıda yer alan sonsuzluk emojileri arasından istediğinizi seçebilirsiniz.

♾️ ♾ ♾

Sonu olmayan, ebediyet ve sınırı olmayan anlamlarını ifade etmede kullanılan sonsuzluk işareti hakkında tüm detayları yazıda anlattık. İlk olarak 17. yüzyılda ünlü İngiliz matematikçi John Wallis tarafından matematiksel bir işaret olarak tanımlanmıştır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

13 Yorum

    1. bende ö-çıkmıyor bak ∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

    1. Sonsuzluk işareti: ∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

  1. ∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞S∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu