blank

Sonsuzluk işareti (infinity symbol) nasıl yapılır? Telefonda sonsuzluk işareti nasıl yapılır? Bilgisayarda sonsuzluk işareti yapmak için hangi tuş kombinasyonlarını kullanmalısınız? Bu yazıda sonsuzluk ile ilgili merak edilen tüm sorulara cevap vereceğiz.

Sonsuzluk işareti ne anlama geliyor? Sonu ve sınırı olmayan gelecek zaman, ölümsüz, ebediyet anlamını ifade eden matematiksel bir işarettir. Günümüzde insanlar duygularını ifade etmek için kullanmaktadır. Bilgisayar ve telefon klavyesinde bulunmuyor fakat birkaç kombinasyon ile ‘sonsuzluk işareti’ kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bilgisayarda Sonsuzluk İşareti nasıl yapılır?

1. Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda sonsuzluk işareti yapmak için “Alt + 8734” tuşlarını kullanabilirsiniz. Daha detaylı olarak klavyede “Alt” tuşuna basılı tutarken “8734” sayılarını tuşlayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

2. Kullanmakta olduğunuz işletim sistemi eski ise Alt+236 tuşlarını kullanabilirsiniz. Windows 10’da ise bazen “Alt + 8734” kombinasyonunda ▲ işareti çıkabiliyor. Tüm bu kombinasyonlar işe yaramıyorsa kopyalarak kullanabilirsiniz.

3. Başlat > Programlar > Donatlar > Sistem Araçları > Karakter eşlem adımlarını izleyerek “karakter eşlem” bölümünden istediğiniz karekterleri görebilirsiniz.

Telefonda Sonsuzluk işareti Nasıl Yapılır?

1. iPhone’da sonsuzluk işareti yapmak için, metin ayarlarını kullanarak kısayol ekleyebilirsiniz. Öncelikle simgesini kopyalayın daha sonra Ayarlar, Genel, Klavye, Metin Değişimi yolunu izleyin ve sağ üst köşede + butonuna dokunun.

sonsuzluk isareti Sonsuzluk işareti (∞) Nasıl Yapılır?

Daha önce kopyaladığınız sonsuzluk simgesini ifade bölümüne yapıştırın ve Kestirme bölümüne sonsuzluk ismini verebilirsiniz. Böylece IPhone telefonların klavyesinde sonsuzluk yazmanız halinde simge çıkacaktır. Tüm bunlarla uğraşmak istemiyorsanız direk kopyalayarak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

2. Android telefonda sonsuzluk işareti yapmak için hehangi bir kısayol bulunmuyor. Samsung, Huawei, Sony, Xiaomi, LG gibi android işletim sistemine sahip kullanıcılar sonsuzluk işaretini kopyalamaları gerekiyor.

Sonsuzluk işareti Kopyala ∞∞∞∞∞️

Hiç uğraşmak istemiyorsanız buradan (∞️) sonsuzluk işaretini direk kopyalayabilir ve dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Sonsuzluk işareti Emojisi 

Aşağıda yer alan sonsuzluk emojileri arasından istediğinizi seçebilirsiniz.

♾️ ♾ ♾

Sonu olmayan, ebediyet ve sınırı olmayan anlamlarını ifade etmede kullanılan sonsuzluk işareti hakkında tüm detayları yazıda anlattık. İlk olarak 17. yüzyılda ünlü İngiliz matematikçi John Wallis tarafından matematiksel bir işaret olarak tanımlanmıştır.

13 YORUMLAR

    • bende ö-çıkmıyor bak ∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

    • Sonsuzluk işareti: ∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

  1. ∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞S∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz