Ana Sayfa İnternet ♾️ Sonsuzluk işareti Nasıl Yapılır?

♾️ Sonsuzluk işareti Nasıl Yapılır?

12

Sonsuzluk işareti nasıl yapılır? Telefonda sonsuzluk işareti nasıl yapılır? Ayrıca bilgisayarda sonsuzluk işaretini yapmanız için hangi tuşları kullanmanız gerektiğini sırayla anlatacağız.

∞ Sonsuzluk işareti (simgesi) bir başka adı sonu olmayan gelecek zaman, ebediyet anlamını ifade eden matematiksel bir işarettir. Günümüzde insanlar duygularını tarif etmek için kullanmaktadır. Bilgisayar ve telefon klavyesinde bulunmuyor fakat birkaç kombinasyon ile sonsuz işaretini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bilgisayarda Sonsuzluk İşareti nasıl yapılır?

1. Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda sonsuzluk işareti yapmak için “Alt + 8734” tuşlarını kullanabilirsiniz. Daha detaylı olarak klavyede “Alt” tuşuna basılı tutarken “8734” sayılarını tuşlayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

2. Kullanmakta olduğunuz işletim sistemi eski ise Alt+236 tuşlarını kullanabilirsiniz. Windows 10’da ise bazen “Alt + 8734” kombinasyonunda ▲ işareti çıkabiliyor. Tüm bu kombinasyonlar işe yaramıyorsa kopyalarak kullanabilirsiniz.

3. Başlat > Programlar > Donatlar > Sistem Araçları > Karakter eşlem adımlarını izleyerek “karakter eşlem” bölümünden istediğiniz karekterleri görebilirsiniz.

iPhone’da Sonsuzluk işareti Nasıl Yapılır?

1. iPhone’da sonsuzluk işaretini yapmak için metin ayarlarını kullanarak kısayol ekleyebilirsiniz. Öncelikle simgesini kopyalayın daha sonra Ayarlar, Genel, Klavye, Metin Değişimi yolunu izleyin ve sağ üst köşede + butonuna dokunun.

2. Daha önce kopyaladığınız sonsuzluk simgesini ifade bölümüne yapıştırın ve Kestirme bölümüne sonsuzluk ismini verebilirsiniz. Böylece IPhone telefonların klavyesinde sonsuzluk yazmanız halinde simge çıkacaktır. Tüm bunlarla uğraşmak istemiyorsanız direk kopyalayarak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Android Telefonlarda iPhone’da Sonsuzluk işareti Nasıl Yapılır?

– Samsung, LG, Huawei, HTC, Sony, Xiaomi gibi android işletim sistemine sahip telefonlarda sonsuzluk işareti yapmanız için bir kısayol bulunmamaktadır.

– Android telefon kullanıcıları (∞) sonsuzluk işaretini kopyalayarak istedikleri yere yapıştırabilir. Aşağıda büyük punto ile verdiğimiz sonsuz işeretini rahatlıkla kopyalayabilirsiniz.

Sonsuzluk işareti Kopyala ∞∞∞∞∞️

Yapmanız gereken sadece bu simgeyi kopyalayarak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

12 YORUMLAR

    • bende ö-çıkmıyor bak ∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

    • Sonsuzluk işareti: ∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

  1. ∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞S∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz