Blog

Canlı Ders Uygulaması Zoom’da İsim Değiştirme

Pandemi dönemini en iyi değerlendiren ve kullanıcı sayısını da kısa bir süre içerisinde katlamayı başaran Zoom uygulaması, konferans görüşmeleri ve sunum konusunda taleplerinize doğrudan yanıt veriyor olacaktır. Zoom’da isim değiştirme işleminin nasıl yapılacağını ve nasıl bir sürecin sizleri beklediğini konuşacağız ve detayları da an be an aktaracağız.

Ücretsiz olmasının yanı sıra rakiplerine kıyasla daha işlevsel olması da bu ismi bir adım daha öne taşıyor. Zoom uygulaması ile birlikte sizler de görüntülü ve sesli görüşme yapabilir ve iletişimi daha hızlı hale getirebilirsiniz.

Bu konuda gerçekten başarılı bir uygulama ve an itibarıyla online dersler de yine bu uygulama aracılığı ile yapılmaktadır. Henüz bir hesabınız yoksa eğer sizler de hesap açabilir ve bu ailenin bir parçası olarak devam edebilirsiniz. Dilerseniz ana konumuza dönelim ve isim değişikliğini nasıl ya da ne şekilde yapacağınızı da yine hep birlikte incelemiş olalım.

Zoom’da Kullanıcı Adı Değiştirme

  • Zoom uygulamasını açalım ve hemen ardından ayarlar menüsüne geçiş yapalım.
  • Gücel isminize dokunun ve ardından görünen ad butonuna tıklayın.
  • İsim ve soy isminizi silmek için X simgesine tıklayın.
  • Yeni isminizi girebilir ve onay verebilirsiniz.
  • Kaydet butonuna bastığınız takdirde değişiklik sorunsuz bir şekilde yapılmış olacaktır.

canli-ders-uygulamasi-zoomda-isim-degistirme

Zoom Nedir, Ne İşe Yarar?

Sosyal medyayı takip etmek eskiye kıyasla emin olun çok daha zor. Süreli olarak yeni bir uygulama ve mecra ile karşı karşıya geliyoruz. Son dönemde Zoom ismini daha sık duyar hale geldik ve bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi de kesinlikle pandemi dönemidir. Şirketler, eğitim kurumları ve çalışanlar, görüşmelerini bir uygulama üzerinden yapmak ve sorunsuz bir şekilde iletişim kurmak adına harekete geçtiler. Bu hareketliliğe en iyi şekilde yanıt veren mecralardan biri ise Zoom oldu.

Zoom, görüntülü ve sesli konuşmanın yanı sıra projeksiyon görevi gören uygulamalardan bir tanesidir. Toplantılarınızı ya da derslerinizi slayt eşliğinde işlemek ya da bir sunum yapmak isterseniz eğer sizler de bu uygulamayı tercih edebilirsiniz. Taleplerinize birçok farklı konuda yanıt verecek olan bu uygulama, an itibarıyla en çok download edilen ve yine en çok olumlu puan alan isimlerden bir tanesidir.

Zoom Konferans ve Sunum Desteği

Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi online dersler için tercih edilen en doğru uygulamalardan biri. Farklı pencerelerde çok daha fazla insana hitap edebilmek ve hem görüntülerinizi hem de sesinizi aktarabilmek adına hızlı bir işleyişe sahip durumda ve bunun yanı sıra rakiplerine nazaran daha işlevsel olması da bu uygulamayı bir adım daha öne taşıyor. Henüz inceleme şansınız olmadıysa eğer sizler de download işlemini gerçekleştirebilir ve bu uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Zoom, yalnızca sunum için değil, toplantı ve yine kurumsal firmaların reklam çalışmaları için de önemli bir ayrıcalık sunuyor. Az önce de ifade ettiğimiz gibi daha kalabalık gruplara daha hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz ve daha da önemlisi her pencerede farklı bir konuşmacı yer alabiliyor. Renk desteği ile birlikte hangi konuşmacının aktif olduğunu tespit etmek de mümkün. Uygulamayı kullanmaya başladığınız andan itibaren ne kadar kolay bir kullanıma sahip olduğunu ve aynı zamanda işlevsel olduğunu sizler de net bir şekilde fark ediyor olacaksınız. Henüz bir hesabınız yoksa eğer sizler de kendinize bir üyelik oluşturabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu