Oyun

Bu kadar kalite için, CD Project Red’e bir teşekkür notu

Bu kadar kalite için, CD Project Red’e bir teşekkür notu

Bilindiği üzere The Witcher 3 Wild Hunt için herkes 19 Mayısı beklemişti. Kitleler oyunun bu kadar güzel açık dünyasına hayran kaldılar. Cd Project Red ekibi ise oyun çıkmasına rağmen desteklerini kesmeyeceklerini 2 yıl boyunca oyuncuların yanında olacağını da söyleyerek bizleri mutlu kılmış ve bizlerle bir video daha paylaşmıştır;

Son olarak paylaştığı video ise witcher dünyasının ne kadar muazzam oluşu, bahsi geçen videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Peki  nedir bu oyunu bu kadar güzel yapan?

Öncelikle ticari kar amacı hiçbir şekilde gütmeyen bir firma karşımızdadır. Cd Project Red.

Bu güzel kuruluşun, pek çok firmalarda olduğu gibi “ Hisse Senedi” ortakları olmadığı için tepesinde bir baskı yok, bu sebeple hem sanatsal çalışmaktalar hem de her sene oyun çıkartalım senelik şu kadar dolar kar edelim oyuncular nasıl olsa alacaktır uyduruk ürün sürelim piyasaya gibi bir algıları ilk oyundan itibaren hiç olmamış, ısrarla üzerlerine kat ve kat fazlasını koyarak bizlere Witcher 3 Wild Hunt’ ı sunmuştur.

Ayrıca paragöz olmamaları. Her firmanın istisnasız yapmış olduğu oyunun parçasını oyundan eksiltip para ile ilerleyen aylarda yeni bir içerik olarak satmaları yani “DLC” ye oyuncular kin kusarken oyunun kutulu sürümünü aldığınızda içerisinden çıkan bir notun kalbimizi ısıtan gülümsetmesi.

“Emek vererek kazandığınız, o güzel paranızla bu güzel oyunu aldınız çıkacak olan 16 DLC bizden sizlere katkımız çok teşekkürler! ”

Firma bunun karşılığını nasıl aldı peki?

Sadece ön siparişle beraber oyun tam olarak 1,5 milyon sattı. Bu rakam sadece ön sipariş için ve basit bir matematikle oyunun bütün reklam pazarlama masraflarını, her şeyi karşılanmış olduğu görülmektedir. üstüne kar getirmiştir. Cd Project Red için daha güzeli, oyunun çıkışından sonra alınacak her oyun artık kardır.

ibrahim BAL

Bilgisayar Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun, yazılım ve donanım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu