MobilSosyal Medya

Bitmoji Nedir ve Bitmoji Nasıl Yapıştırılır?

Android , iOS ve Chrome sistemlerinde kullanılabilen ve kişisel emojilerin meydana getirilip bir çok uygulamalarda kullanıldığı yazılım açıklaması, bitmoji nedir sorusunun en anlaşılır cevabıdır.

Snapchat’in yakın zamanlarda çok büyük rakamlarla aldığı bu uygulama, en çok indirilen yazılımların başında geliyor ve kullanımı sürekli olarak ve katlanarak artıyor. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar, kendi görüntülerine uygun olarak avatar oluşturup, bunu diğer arkadaşları ile birçok platformda paylaşabiliyorlar.

Bitmoji Yazılımının Kullanımı Nasıl Gerçekleşiyor?

Bu uygulama daha yeni olarak sanal ortama girdiğinden, kullanıcılar bu yazılımın özelliklerini öğrenmek istiyorlar ve bitmoji nasıl kullanılır? Sorusu, internet ortamında en çok sorulan sorular listesinde yer alıyor. Uygulamanın kullanımı ise; Facebook veya Snapchat hesaplarının içinde kişisel e-mail ile hesap açılması, giriş yapılarak avatar seçilmesi ile başlıyor ve seçilen avatar üzerine tıklandıktan sonra düzenle komutu ile seçilen avatarın, saçından gözüne, kıyafetinden gözlüğüne kadar yüzlerce seçenek kullanılarak kişiselleştirme işlemi yapılıyor.

blank

Bitmoji Uygulamasının Kullanım Alanları Nelerdir?

Kullanıcılar yarattıkları ve kişiselleştirdikleri bitmoji uygulamasının kullanım alanlarını öğrenmek için, bitmoji nerelerde kullanılır? Sorusunu sıkça arama motorlarına yazıyorlar. Bu yazılım yaygın olarak whatsapp uygulamasında kullanılıyor ve kişiler günlük olarak durumlarına uygun değişiklikler yaparak, avatarlarını arkadaşları ile paylaşıyorlar. Bitmoji ikinci olarak snapchat uygulamasında, yazılan hikayelere eklenerek veya profil bölümüne ekleme yaparak da kullanılabiliyor. Ayrıca kullanıcılar instagram uygulamalarında fotoğrafların üzerine de avatarlarını ekleyerek kullanabilirler ve iMessages ile Hangouts gibi bir çok yerde de paylaşım yapabilirler.

Bitmojideki Avatarların Yapıştırılma Yöntemleri Nelerdir?

Kullanıcıların uygulamayı kullanırken karılaştıkları, cihazlara uyum problemi yüzünden, bitmoji nasıl yapıştırılır? Sorusu da sıklıkla gündeme geliyor. Yapıştırma işlemi uygulamanın uygun olduğu üç sistem için de ayrı oarak yapılıyor. Android sistemini kullananlar avatarlarını metinlere yapıştırabilmek için bitmoji klavyesini kullanmak zorundalar, burada bitmojinin üzerine basılarak gönderim sağlanıyor, eğer uygulama uygun değilse ekranda bu uygulama için uygun değil mesajı beliriyor. İOS sistemini kullananlar ise öncelikle avatarlarını bir klasöre kopyalayıp, daha sonra seçtikleri metinlerin arasına buradan seçerek yapıştırabilirler, bazen de uygulama direkt olarak yapıştırmaya izin verebilir. Chrome uygulamalarında ise, eklenen kes yapıştır butonu ile bu işlem çok kolay olarak yapılabilir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu