blank

Merak ettiğimiz çok fazla konu var ve yeni dönem teknolojisinin yanı sıra kitaplar aracılığı ile de sorularımıza yanıt alabiliyoruz ancak bilim insanlarının bile cevabını bilmediği insan mucizeleri, merakımızı biraz daha arttırıyor ve ne yazık ki bilmediğimiz daha birçok şey olduğunu anlıyoruz.

Böyle bir şey gerçekten mümkün mü dediğinizi duyar gibiyim. Şimdi dilerseniz alt başlıklar halinde bu konulara göz atalım…

bilim insanlarinin bile cevabini bilmedigi insan mucizeleri mikrop Bilim İnsanlarının Bile Cevabını Bilmediği İnsan Mucizeleri

Mikroplar

İnsan vücudu komplike bir yapı ve insan vücudunda yer alan her hücrenin içinde sayısız mikrop olduğunu da belirtmek gerekiyor. Burunda, ağızda ya da deride yaşayan bazı mikroplar insan vücudu için faydalı iken bazıları ise zararlıdır.

Faydalı bakteriler elbette var ve vücudun işleyişini de daha kusursuz ve sorunsuz bir hale getiriyorlar. Bu mikropların ya da bakterilerin en önemli görevi ise sizleri hastalıklardan korumak ve bağışıklık sistemini düzenlemektir. Bunlar bizim bildiklerimiz, daha doğrusu bize anlatılan konular ancak bilim adamları henüz mikropların tam olarak ne yaptığını ya da neden insan vücudunda yer aldıklarını çözebilmiş değil. Basit bir cevap vererek bu işten sıyrılamıyoruz çünkü açıklanması gereken çok önemli detaylar var ve hali hazırda bilim adamları da bu konu üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

bilim insanlarinin bile cevabini bilmedigi insan mucizeleri organlar Bilim İnsanlarının Bile Cevabını Bilmediği İnsan Mucizeleri

Organlar ve Vücut Parçaları

Körelmiş organların ne işe yaradığı ya da vücudumuz için ne tür bir öneme sahip olduklarını da henüz açıklayabilmiş değiliz. Buna verilebilecek en güzel örnek apandisittir. Körelmiş organ olarak adlandırılan apandisit, tam manasıyla ne işe yarıyor ya da vücutta hiç olmasa herhangi bir sorun yaşar mıyız? Gibi sorulara cevap verilebilmiş değil. Bu olay da hali hazırda gizemini korumaya devam ediyor.

bilim insanlarinin bile cevabini bilmedigi insan mucizeleri esneme Bilim İnsanlarının Bile Cevabını Bilmediği İnsan Mucizeleri

Esneme Eylemi

Bu eylemin bizi uyanık tuttuğuna dair birtakım bilgiler var ancak tam bir açıklama ya da net bir bilgi ne yazık ki bulunmuyor. Neden esniyoruz ya da bunun vücuda faydası nedir? Gibi sorulara yanıt bulmak için hali hazırda çalışmalar devam ediyor. Gerçekten ilginç bir eylem ve eminiz ki vücudumuz için faydalı ancak tam olarak açıklanabilmiş değil.

bilim insanlarinin bile cevabini bilmedigi insan mucizeleri anilar Bilim İnsanlarının Bile Cevabını Bilmediği İnsan Mucizeleri

Anılar

Nasıl hatırlıyor ya da nasıl unutmuyoruz? Yıllar önce gerçekleşen bir olay hafızamızda nasıl yer ediniyor. Bilim adamları bu konuda da çaresiz gibi görünüyor ve hali hazırda anılar konusunda önemli bir çalışma söz konusudur. Neden unutmuyoruz sorusuna gerçek bir yanıt verebilmek adına çalışmalar devam ediyor ve eminiz ki bir açıklama yapıldığında hepimiz çok şaşıracağız.

İnsan vücudu gerçekten mükemmel bir yaratılış örneği ve bu yaratılışı bilim ile açıklamak kesinlikle zaman alacaktır. Yakın dönemde olmasa da ilerleyen yıllarda bu tür sorulara mutlaka yanıt alacağız.

bilim insanlarinin bile cevabini bilmedigi insan mucizeleri ruya Bilim İnsanlarının Bile Cevabını Bilmediği İnsan Mucizeleri

Rüya

İnsanla ya da hayvanlar neden rüya görür? Evet bilim adamlarının henüz tam manasıyla cevap bulamadığı sorulardan bir tanesi de budur. Rüya görmek yalnızca insana özgü bir durum değil ve az önce de ifade ettiğimiz gibi hayvanlar da rüya görüyor ancak bunun gerçek nedeni henüz tespit edilebilmiş değil. Bilim adamları bu konuda da araştırmalarına devam ediyor ve net bir yanıt bulabildikleri takdirde insanlık ile paylaşacaklarını düşünüyoruz.

Bilinçaltının rüyalara yansıması ve gün içerisinde gerçekleşen birçok olayın rüyalara da etki etmesi gerçekten ilginç bir olay ve bu olayı hepimiz merak ediyoruz. Neden rüya görüyoruz ya da rüyayı hangi etkenler tetikliyor gibi sorulara yakın zamanda mutlaka yanıt bulunacak ve bizimle de paylaşılacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz