Sosyal Medya

Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleme

Bilgisayarlarınızı kullanarak sizler de instagram hesaplarınızda paylaşım yapabilirsiniz. bilgisayardan instagram’a fotoğraf yüklem başlığı altında bu detayı konuşacağız ve merak ettiğiniz sorulara da detaylı bir şekilde yanıt vereceğiz. Görselliğin bir adım önde olduğu ve filtre detayı ile birlikte etkileyici fotoğraflar hazırlayabildiğimiz bir uygulama ve bu uygulama sayesinde gündelik hayatlarımızı daha dikkat çekici bir şekilde insanlara sunabiliyoruz.

Fotoğraf ile birlikte video paylaşımı da yapabilirsiniz ve bunun yanı sıra atacağınız hikayeler ile de etkileşimi arttırma şansı elde ediyorsunuz. Konuyu çok fazla dağıtmadan asıl başlığımıza dönelim ve merak edilenleri yanıtlayalım.

Google Chrome Kullanıcıları:

  • Chrome tarayıcınız ile birlikte instagram sitesine giriş yapınız.
  • Hemen ardından sağ tıklayıp incele butonuna tıklayın.
  • İncele dedikten sonra konsolun en üst kısmında yer alan mobil sembolünü kullanmanız gerekiyor.
  • Artık bilgisayarlarınızı mobil instagram uygulaması gibi kullanabiliyorsunuz ve bilgisayarlarınızda yer alan fotoğrafları doğrudan instagram hesaplarınızda paylaşabiliyorsunuz. Eğer mobil simgesini göremezseniz F5 ile yenileme yapın ve mutlaka bu simge karşınıza çıkacaktır.

bilgisayardan-instagrama-fotograf-yukleme

Safari Kullanıcıları için:

  • Öncelikli olarak tarayıcınızı açın ve instagram sitesine giriş yapın.
  • Geliştirme menüsüne geçiş yaparak kullanıcılar arası seçeneğini kullanın. Bu kısımdan mobil seçeneğini işaretleyip devam etmeniz gerekiyor.
  • Yapmanız gereken şey bu kadar basit ve artık cihazlarınızı mobil instagram gibi kullanabileceksiniz. Fotoğraf paylaşımlarınızı da yine bilgisayar üzerinden aktarmanız gerekiyor.

Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleme Programları

Bu konuda hizmet verdiği söylenen ücretli uygulamalar da var ancak kullanıcı yorumlarını incelediğimizde ne yazık ki bu uygulamaların zararlı yazılımlar olduğunu ve cihazlarınızdaki kişisel bilgilere kısa süre içerisinde erişim sağladığını görebiliyoruz. Kesinlikle tavsiye etmiyoruz ve yukarıda bahsi geçen adımları güvenilir bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Ekstra bir uygulama ya da programa ihtiyacınız yok ve yapmanız gereken tek şey sizlere tavsiye ettiğimiz adımlar olacaktır. Bu sayede sizler de bilgisayarlarınızda instagram’ı kullanabilecek ve hatta fotoğraf paylaşımı da yapacaksınız. Yeni dönemde bilgisayar kullanıcıları için bir avantaj daha sağlandı. Önceki yıllarda ne yazık ki dm atamıyordunuz ancak güncelleme ile birlikte artık bilgisayar kullanıcıları da diledikleri an mesajlarını kontrol edebilecek ve hatta dm atabilecekler.

Bu tür yenilikler sayesinde instagram isimli mecranın daha popüler hale geldiğini söyleyebiliyoruz. Henüz kullanıcısı değilseniz eğer sizler de uygulamayı indirebilir ve kendinize bir hesap oluşturabilirsiniz. İlla ki cep telefonlarınızın yanınızda olması gerekmiyor çünkü artık bilgisayar kullanıcıları için de birçok farklı ayrıcalık ve avantaj durumu söz konusu. Her ne kadar mobil uygulama kadar kullanışlı olmasa da en azından ana sayfada gezinmeniz, mesajlarınızı kontrol etmeniz ve anlık fotoğraf paylaşmanız adına yeterli olacaktır.

Bilgisayar Kullanıcıları Artık Dm Atabiliyor!

Yalnızca fotoğraf paylaşımı değil, tarayıcılarınızdan instagram sitesine giriş yaptığınızda artık dm kutunuzun da aktif olduğunu göreceksiniz. Önceki yıllarda böyle bir şey söz konusu değildi ve hatta instagram kullanıcılarının büyük bir kısmı bu konuda şikayetçi olduğunu dile getiriyordu. İnstagram nihayet sesimizi duydu ve artık mesaj gönderip almamıza da izin veriyor.

Cep telefonlarınız yanınızda olmadığında ya da serviste olduğu dönemlerde instagram’dan uzak kalmayacaksınız. Tarayıcı üzerinden siteye giriş yaparak hesaplarınızı açabilir ve mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. Bu tür detaylar, instagram ismini daha popüler hale getiriyor ve aslında rakiplerine baktığımızda sektörde tek olduğunu ve yarışacak bir başka markanın olmadığını da net bir şekilde görebiliyoruz. Dilerseniz sizler de instagram hesaplarınızı bilgisayarlarınızdan kontrol edebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu