BilgisayarMobil

Bilgisayar Telefonu Görmüyor!

Bilgisayar ve telefon arasındaki bağı kuramadığınız takdirde bilgisayar telefonu görmüyor probleminin çözümüne ihtiyaç duyuyorsunuz. Birçok farklı alternatif var ve bu yazımızda da bu alternatifleri sizinle buluşturmaya çalışacağız.

Bilgisayar Telefonu Görmüyor!

  • Telefonlarınızın ayarlar menüsüne girin ve sonrasında depolama sekmesine giriş yapın.
  • Daha fazla simgesine geçiş yaptıktan sonra usb bilgisayar bağlantısını seçerek devam edin.
  • Seçenekler listesinde medya cihazı gibi bir ibare yer alacaktır ve bu ibareyi seçerek devam edin.
  • Cihazı bilgisayara yeniden bağlayın ve sorunun çözümlenmiş olması gerekiyor.

Bu uygulamayı elbette Android kullanıcıları gerçekleştirebiliyor ve buna rağmen sorun devam ediyorsa aşağıdaki adımları takip ederek bir diğer alternatife adım atabilirsiniz.

  • Usb aygıt sürücüsünün güncellenmemiş olması da bilgisayar ile olan bağlantıyı sorunlu hale getirebilir ve bunun için yapmanız gereken şey Windows+X kombinasyonu ile birlikte aygıt yöneticisine ulaşmak olacaktır.
  • Android cihazınızı bulduktan sonra sağ tıklayarak sizler de güncelleştir butonunu tercih edin.
  • Sonrasında ise sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara sekmesine geçiş yapacaksınız ve karşınıza çıkacak olan listeden usb aygıtını seçtikten sonra ileri butonuna basın.
  • Sürücü yükleme işlemi tamamlandıktan sonra cihazınız bilgisayar tarafından görünür ve tanınır hale gelecektir. Bu sayede bağlama işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

blank

Uçak Modu

İlginç gelebilir ancak birçok kaynakta bu işlemin fayda sağladığından bahsediliyor ve dilerseniz sizler de çözüm önerisi olarak kabul edebilir ve deneyebilirsiniz. Telefon ve bilgisayar arasındaki bağlantıyı kuramadığınız takdirde uçak modunu açmak işe yarayabiliyor. Uçak modunu açtıktan kısa bir süre sonra bilgisayarınız telefonu tanıyacak ve ilgili ekranı paylaşacaktır.

Uçak modu açık halde iken dosya aktarımını sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz ve aktarım işlemi tamamlandıktan sonra dilerseniz uçak modunu kapatabilirsiniz. Oldukça basit bir çözüm ancak az önce de dile getirdiğimiz gibi birçok kullanıcı bu uygulamanın işe yaradığını ifade ediyor ve tavsiye ediyor. Tüm bunlara rağmen sorun devam ediyorsa son olarak bir alternatif daha var ve dilerseniz bu alternatife de hep birlikte göz atalım.

Bilgisayar Kaynaklı Sorunlar

Şu ana kadar hep cep telefonu kaynaklı sorunlara yer verdik ancak problem bilgisayarlarınızda da olabilir. Usb giriş bölümünü kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz ve aynı zamanda ilgili kablonun sorunlu olabileceğini de unutmayın. Sürücünün güncellenmemiş olması da bu sorunu karşınıza çıkartacaktır ve yapacağınız güncelleme neticesinde problemi çözümleyebilirsiniz.

Çoğu zaman farklı bir usb kablosu denemek de işe yarayabiliyor ancak tüm bunlara rağmen sorunlar devam ediyorsa telefon ve bilgisayarınızı sıfırlayabilir ve format atabilirsiniz. Bu sorun genellikle Usb güncellemesi sonrası ortadan kalkıyor ancak şikayeti devam eden kullanıcılar da mevcut ve format atmak kesin çözüm olacaktır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

2 Yorum

  1. Merhaba aynı kablo ile diğer telefonu Samsun J serisi taktığımda PC direk görüyor demekki PC veya kabloda sorun yok yine aynı şekilde Samsung A5’i taktığımda sadee şarj oluyor hiç bir tepki yok internette önerilenlerin neredeyse hepsini yaptım ama hala sorunu çözemedim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu