DonanımMobil

Bildirim Işığı

Günümüz teknolojisine göre tasarlanan cep telefonları, fiyat olarak her ne kadar yüksek bulunsa da, bizlere sunduğu özellikler ile bu fiyatları ne kadar hak ettiğini göstermektedir. Özellikle telefonlarda ilk bakıldığında fark edilmeyen ama kullanım sırasında büyük fayda sağlayan özellikler, bunların en güzel örneklerindendir. Özellikle akıllı cep telefonlarında büyük kolaylık sağlayan bildirim ışıkları, ekranınız kapalıyken bile sizlere gelen herhangi bir bildirim ya da mesajın olup olmadığını sizlere doğrudan göstermektedir. Telefonunuzun bildirim ışığını açmak için ise yapacağınız iki farklı yöntem bulunmaktadır. Android işletim sistemine sahip bir cep telefonunuz varsa markası ne olursa olsun, aşağıda bahsedeceğimiz iki yöntemden birisini uygulayabilirsiniz.

Bildirim Işığı Açmak

Bildirim ışığını açmak için ilk olarak cep telefonunuzun bildirim çubuğunu kullanmanız gerekmektedir. Bunun için ekranınızı yukarıdan aşağı doğru kaydırmanız yeterli olacaktır. Ekranın üst kısmından yapacağınız bu kaydırma işlemi sonrasında, birçok menü sizlere doğrudan sunulacaktır. Burada doğrudan LED yazan kısma gelmeniz gerekmektedir. LED kısmına tıkladıktan sonra size hem kameranızın bulunduğu bölgedeki LED ışığını yakmanız hem de bildirim LEDlerini aktif hale getirmeniz için iki buton çıkacaktır. Burada bildirimler için olan LED kısmını aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır. İkinci yöntem ise, doğrudan cep telefonlarının Ayarlar menüsü üzerinden yapılmaktadır.  Bunun için doğrudan Ayarlar menüsüne girmelisiniz. Genellikle Ayarlar menüsünde yapılacak olan işlemler Cihaz kategorisinin hemen altında bulunan Ses ve Bildirim butonu içerisinde yapılmaktadır. Ancak bazı Android cep telefonlarında bu kısım doğrudan Bildirimler olarak da belirtilebilmektedir.

Bildirim Işığını Kapatmak

Belirtmiş olduğumuz menüye giriş yaptıktan sonra Bildirim LED’inin olduğu kısma tıklamalısınız. Sonrasında açılacak olan bölümden, gelen çağrılar, mesajlar, şarj durumu ya da uygulamalardan gelecek bildirimlere göre farklı renklerde LED ışıklarını aktif hale getirebilirsiniz. Bildirim ışığı kapatmak için de aynı şekilde bu iki yöntemi sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bildirim ışıkları ile birlikte sizler aktif iş hayatınızdayken, yolda yürürken ya da araç kullanırken bir yandan da cep telefonunuzu kontrol etmenize gerek kalmayacak. LED ışıkları ile yapılacak bildirimleri aktif hale getirdikten sonra, gelen her mesaj, bildirim ya da çağrılar, LED ışıkları ile sizlere bildirilecektir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu