Oyun

Battlefield 5 Sistem Gereksinimleri

Call of Duty ile birlikte en iyi savaş oyunlarından biri olan Battlefield, oyun severleri yalnız bırakmıyor. Serinin beşinci oyunu ile tanışmaya hazır olun. Battlefield 5 sistem gereksinimleri başlığı altında birtakım bilgiler aktaracağız. Güçlü bir hikaye ve daha da önemlisi güçlü grafikler ile birlikte kendinizi gerçek bir savaş meydanında buluyorsunuz. Dijital dünyanın en etkili oyunlarından bir tanesi ile karşı karşıyasınız.

Call of Duty oyuncularının yakından tanıdığı bir oyun ancak büyük bir sorun var. Sistem gereksinimleri her geçen gün bir tık daha yükseliyor ve zirveye taşınmış durumda. Cihazınız güçlü değilse eğer ne yazık ki eski oyunlar ile idare etmek zorunda kalacaksınız. Hikaye geliştirilmiş durumda ve oyun içerisinde kullandığınız silahlar artık yeni döneme de entegre edilmiş durumda. Yüksek donanımlı silahlar ile savaşıyor ve hayatta kalma mücadelesi veriyorsunuz.

Battlefield 5 Sistem Gereksinimleri

Gelin hep birlikte bu oyunu oynamak için nasıl bir cihaza ihtiyacınız olduğunu inceleyelim.

  • Windows 7 ve üzeri 64 bit
  • Amd işlemci FX Serisi
  • İntel işlemci Core i 5
  • 8 Gb Ram
  • Amd radeon HD 7850 ekran kartı
  • Direct x güncel 11 sürümü
  • En az 50 Gb depolama alanı
  • Ve son olarak hızlı bir internet bağlantısı

Laptop oyuncuları için bu gereksinimlerin daha yüksek olmasını tavsiye ediyoruz çünkü buna rağmen donma ve takılma sorunları yaşayacaksınız. Grafik kalitesi muazzam bir seviyede ve yazımızın başında da dile getirdiğimiz gibi kendinizi gerçek bir savaş alanında hissediyorsunuz. Hikaye, gereğe çok daha yakın ve yeni döneme tanıklık edeceğinizi de bir kez daha hatırlatmak isteriz.

battlefield-5-sistem-gereksinimleri

Güncellemeleri Unutmayın!

Yukarıda bahsi geçen gereksinimleri sorunsuz bir şekilde karşılıyor olabilirsiniz ancak ekran kartı ile birlikte direct x güncellemesini yapmadığınız takdirde yani son sürümü kullanmadığınızda ne yazık ki oyunu açamayabilirsiniz. Bir süre sonra hata almaya başlayacaksınız ve bu da oyun deneyimini olumsuz etkileyecektir.

Battlefield, üst düzey grafiklere sahip ve yüksek sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyan oyunlardan biri. Özellikle son oyun ile birlikte bunu daha net bir şekilde görebiliyoruz. Bu tür oyunlarda takılma ya da donma sorunu yaşadığınız anda vurulmanız an meselesi. Fps konusunda da dikkatli olmak gerekiyor ve sizlere aktarabileceğimiz detaylar bu şekildedir.

Battlefield 5 Donma ve Takılma Sorunu

Oyunlar konusunda her zaman bahsettiğimiz bir detaya bir kez daha yer vermek istiyoruz. Eğe laptop sahibi iseniz ve oyunları da bu cihazda oynuyorsanız işlemcinin ani ısınma durumunda oyunda yaşanacak donam sorunlarının gün yüzüne çıkacağını hatırlatmak isteriz. Bunun için fan desteği alabilirsiniz ve usb üzerinden çalışan fanlar da işinizi kesinlikle görecektir.

Masaüstü kullanıcıları için sorun ihtiva eden herhangi bir durum söz konusu değildir. Aynı özellikler ile birlikte laptop oyuncularına kıyasla çok daha üst düzey bir oyun deneyimi sizleri bekliyor. Gamerların büyük bir kısmı masa üstü cihazları tercih ediyor ve bu sayede daha kusursuz bir oyun deneyimine tanıklık ediyorlar.

Battlefield 5 sistem gereksinimleri, laptop kullanıcılarını bir hayli zorlayacaktır ve özellikle ekran kartı konusunda büyük sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyoruz. Aktarmak istediğimiz detaylar şimdilik bu kadar ve farklı sorunlar yaşıyorsanız ya da indirme işlemi ile ilgili problemler mevcut ise sitemizde yer alan diğer makalelere göz atmanız yeterli olacaktır. Bu eşsiz oyun, yeni döneme de damga vurmayı başarmış durumda ve bizler de tecrübelerimizi aktarmaya kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu