Blog

Bae Ne Demek?

Sosyal medyada da çok sık karşımıza çıkan ve et devi olarak bilinen Nusret markasının da çok sık kullandığı bir kelime ile karşınızdayız. Bae ne demek? Sorusuna yanıt vereceğiz…

Before Anyone Else cümlesinin kısaltması olduğunu belirtmekte fayda var ve 2014 yılında İngilizce dil sözlüğünde de kedine yer bulmayı başarmıştır.

Bae Ne Demek?

Sözlüklerdeki anlamına baktığımızda her şeyden önce gelen ve en değerli olan karşılığını görebiliyoruz. Bir diğer anlamı ise “Canım” olarak biliniyor. Babe ve Baby kelimelerinin kısaltması olarak kullananlar da var ve aslında fazlasıyla işlevsel bir kısaltma olduğunu da görebiliyoruz.

Dişi ve erkek tüm canlılara bir sevgi sözcüğü olarak kullanabilirsiniz. Babe kelimesinin kısaltması olarak kullanımı çok daha doğru biçimde kabul ediliyor ve sözlüklere baktığınızda bunu daha net bir şekilde fark ediyorsunuz.

Kişiler için kullanabildiğiniz gibi eşyalar için de kullanabiliyorsunuz ve bu da kullanım alanını çok daha zengin bir boyuta taşıyor. Sosyal medyadaki popüler etiketlere bakarsanız eğer birçok farklı alanda kullanıldığını sizler de göreceksiniz.

Bae Nasıl Telaffuz Edilir?

Türkçe telaffuzuna baktığımızda ise “Bey” olarak karşılık bulduğunu söyleyebiliriz. Bae kelimesini gündelik hayatta hangi sıklıkla kullanırsınız bilemiyoruz ancak sosyal medyada çok değerli ve önemli bir etiket ve milyonlarca insan tarafından benimsenmiş durumda. Doğru telaffuz ile birlikte sevgi sözcüğü olarak kullanmak şimdilik daha doğru gibi görünüyor ve yine sosyal medyada da bu şekilde değerlendiriliyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu