Oyun

Az Yer Kaplayan Oyunlar?

Akıllı telefon teknolojisi kusursuz bir seviyeye ulaşmış durumda ve bu teknoloji sayesinde mağazaları ziyaret edip oyun satın alabiliyor ve daha da önemlisi bu oyunları sorunsuz bir şekilde oynama fırsatı buluyoruz. Sahip olduğumuz telefonun donanımsal özellikleri de büyük önem taşıyor ve özellikle ekran ve işletim sistemi konusunda daha güçlü cihazlara ihtiyacımız oluyor. Az yer kaplayan oyunlar başlığı altında daha minimal oyunlara yer vermek istedik ve bu sayede cihazlarınız ortalamanın altında dahi olsa bu oyunları sorunsuz bir şekilde oynayabileceksiniz.

Keyifli vakit geçirmek ve zamanı iyi değerlendirmek adına sizler de tercihlerinizi bu oyunlardan yana yapabilirsiniz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım.

blank

Balon Patlatma: Bubble Shooter

Klasik fakat en eğlenceli oyunlardan bir tanesidir ve özellikle gün içerisindeki kısa boşlukları değerlendirmek adına mutlaka tercih etmeniz gerekiyor. Az yer kaplayan oyunlar başlığı altında değerlendirebileceğimiz bu oyun, birçok akıllı telefon ile uyumlu ve sorunsuz bir şekilde oynayabiliyorsunuz. 3 rengi eşleştirip patlatarak ilerleyeceğiniz oyun, her geçen bölüm elbette daha zor ve daha keyifli bir hal alıyor.

blank

Uçuş Simülatörü

25 Mb’ın altında yer alan oyunlardan bir tanesi de uçuş simülatörüdür. Uçak kullanmak ve pilot olmak gibi bir hayaliniz varsa eğer bu oyunu değerlendirebilirsiniz. Fazlasıyla eğlenceli ve sizlere verilen görevleri yerine getirerek ilerliyorsunuz. Uçak kontrolleri gayet basit ve herhangi bir şekilde sıkıntı yaşayacağınızı da düşünmüyoruz. Grafikler konusunda aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil ancak sahip olduğu boyuta baktığımızda bunun da gayet normal olduğunu söyleyebiliriz.

blank

Moto Rider

Güçlü motorlar ile trafikte seyretmeye hazır mısınız? Az yer kaplayan oyunlar listesinde en dikkat çekici isimlerden bir tanesidir. Yeni bölümlere ulaştıkça motorunuzu da yenileyebiliyor ve daha güçlü araçlar ile yolunuza devam edebiliyorsunuz. Bu kusursuz oyunu sizler de download edebilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Yoğun trafikte 2 teker ile ilerlemek oldukça heyecan verici ancak dikkat edin hatalı sollamalar ve ağır araçlar hiç beklemediğiniz anda sonunuzu getirebilir…

blank

Pou

Bir döneme damga vurmayı başaran sanal bebekleri hepimiz çok iyi hatırlıyoruz. Besleyip büyütmek ve bir emek vererek onun gelişimini görmek hepimizi mutlu ediyordu. Pou oyunu da sanal bebek konseptine en yakın oyunlardan bir tanesidir. Gün boyu onunla ilgilenecek ve onu besleyerek ilgi göstereceksiniz. Dilediğiniz zaman oyunlar oynayabilir ve dinlenmesi gerektiği zamanlarda da ışığı kapatarak istirahat etmesini sağlayabilirsiniz. Gayet eğlenceli bir oyun ve daha da önemlisi boyutu sandığınızdan çok daha az. 25 mb altındaki oyunlardan bir tanesidir ve elinizdeki telefon ne olursa olsun bu oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz.

blank

Chess Free

Az yer kaplayan oyunlar başlığımızın son oyunu ise: Chess Free. Satranç oynamak bazıları için çok sıkıcı olabilir ancak bazıları bu oyunun tutkunu ve hatta günün büyük bir kısmını bu oyunu oynayarak geçiriyorlar. Zeka gelişimine katkıda bulunan ve bakış açınızı genişleten özel bir oyun olduğunu da belirtmek isteriz. Arkadaşlarınızla oynayabilir ya da dilerseniz sisteme karşı mücadele verebilirsiniz. Satranç kurallarını biliyorsanız eğer kendinizi geliştirmeniz için de özel bir oyun ve pratik değeri taşıdığını düşünüyoruz.

Hiçbir ücret ödemeden mağazalardan indirebilir ve sizler de gün içerisinde satranç keyfini yaşayabilirsiniz. Kurallar hakkında bilgi alabileceğiniz bir kaynak da yer alıyor ve aslında oyun tüm detayları sizinle paylaşıyor. Vaktinizi daha sağlıklı bir şekilde değerlendirmek isterseniz bu oyunu da tavsiye edebiliriz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu