AndroidMobilOyun

Pokemon GO Kamera Sorunu Çözümü ve AR Hatası

Son zamanların en popüler oyunlarından Pokemon GO‘da sıkça kamera problemi olduğu görülmektedir. Pokemon GO kamera sorunu niçin ortaya çıkar ve nasıl çözülür? Yazımızda hep birlikte inceleyelim. Yaptığımız araştırmalara göre kamera sorununa sebep olan en büyük etken jiroskop özelliğinin eksikliğinden kaynaklanmaktadır.

Pokemon GO Kamera Sorunu

Pokemon Go kamera sorununa sebep olan en büyük etken cihazdaki jiroskop teknolojisinin eksikliğinden kaynaklanıyor. Android ve iPhone cihazlarda kamera probleminin sebebi bu. Eğer telefonunuz Jiroskop özelline Sahip mi öğrenmek için Sensor Kinetics isimli Android uygulamasını indirip kontrol edebilirsiniz.

Pokemon Go kamera sorunu iPhone kullanıcılarında ise daha farklı bir sebepten kaynaklıdır. iPhone 4 serisinden bu zamana kadarki tüm modellerinde jiroskop teknolojisi kullanılmış. Fakat yapılan araştırmalarda kameranın iPhone modellerinde çalışmaması problemi daha çok iOS 10 Beta 2 sürümü yüklü cihazlarda ortaya çıkıyor.

Ayrıca uygulama ayarlarından kamera izinlerini kontrol ediniz. Ayarlar >Uygulamalar>Pokemon üzerine dokunun ve burada kamera seçeneğinin açık olduğuna bakınız.

AR Kamerasını Kapatarak Deneyin

Eğer cihazınız AR kamerası ile düzgün çalışmıyorsa yalnızca siyah bir ekran görürsünüz. Bu kameranın çalışması için jiroskop gereklidir. AR Kamerasını kapatıp normal moda alarak deneyiniz. Normal moda geçiş yaptığınızda oyunu oynamaya ve Pokemon yakalamaya devam edebilirsiniz. Pokemon Go’nun bu kısmını oynamak için jiroskopa ihtiyacınız yok. AR’dan normal moda geçmek için ekranın sağ üstünde bulunan AR butonunu kullanabilirsiniz.

Pokemon’un Kamerada Görünmemesi

Yapılan araştırmalara göre AR mod açık olan kullanımlarda olması gereken Pokemon kamerada görünmeyebiliyor. Daha çok eski model cihazlarda görülüyor ve tek çözüm yolu olarak AR’i kapatarak oyuna devam etmek. Şimdilik herhangi bir çözümü yok. Niantic tarafından yayınlanacak olan bir güncelleme ile sorunlar giderilebilir.

Pokemon-GO-Kamera-Sorunu-ar-hatasi-cozumu

Eğer telefonunuz jiroskop özlliğin sahipse problemin nedeni eski işletim sistemleri ile olan uyum sorunu veya yukarıda belirttiğimiz iOS 10 Beta 1 yada iOS 10 Beta 2’ye sahip olmanızdan kaynaklanabilir.

Sevgili Teknocard takipcilerimiz Pokemon GO’da yaşanan kamera sorunu ve çözümlerini paylaşmaya çalıştık. Siz de böyle bir sorun yaşıyorsanız kullandığınız telefonun özelliklerini kontrol ederek ve nasıl bir sorun yaşadığınızı yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu