MobilYazılım

Arka Plan Bulanıklaştırma

Android cep telefonu kullanıcıları, özellikle çektikleri resimleri güzelleştirme ve tasarlama konusunda birçok cep telefonu kullanıcısına göre şanslıdırlar. Çünkü, Android işletim  sistemine sahip olan telefonlar için özel olarak tasarlanan ve çok da küçük boyutlarda bulunan uygulamalar sayesinde, kişilerin diledikleri resmi özel olarak tasarlaması ve efekt vermesi mümkündür. Özellikle resimlerde arka plan bulanıklaştırma yapmak isteyen kişiler, çok düşük boyutlarda yer alan ve aşağıda belirteceğimiz uygulamaları indirmeleri halinde, kısa sürede resimlerini diledikleri gibi tasarlayabilecektir.

Fotograf Arka Plan Bulanıklaştırma Uygulamaları

Arka plan bulanıklaştırma ve bunun gibi birçok kolaj çalışması yapabileceğiniz, resimlerinize daha canlılık getireceğiniz akıllı cep telefonlarınızda da güvenilir bir şekilde kullanabileceğiniz uygulamaları şu şekilde sıralayabiliriz.

 • DSLR Camera Blur Background

  Uygulamayı kullanmak son derece basit ve ilk defa kullanacak olan kişiler için de anlaşılırdır. Öncelikle kişilerin bu uygulamayı cep telefonlarına yükleyebilmeleri için Google Play Store’a giriş yapması yeterli olacaktır. Uygulama çok düşük boyutlu olduğundan dolayı mobil veri üzerinden indirme işlemi de gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Uygulama sayesinde, arka planı bulanıklaştırabilecek ve fotoğraflarınızın tamamında sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz bokeh etkisini ücretsiz bir şekilde kullanabileceksiniz.

 • Snapspeed

  Uygulama ile birlikte, fotoğraflarınızın daha kaliteli görünmesini sağlayabilirsiniz. Uygulama üzerinden yapacağınız düzenlemelerde, keskinlik ve parlaklık efektleri kullanabilecek, arka planın bulanıklaştırılmasını sağlayabilecek ve birbirinden farklı güzelliğe sahip 29 efekti kullanabileceksiniz. Uygulamayı Google Play Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

 • After Focus

  After Focus uygulaması ile birlikte arka plan bulanıklaştırma ve bokeh efektini ücretsiz bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Google Play Store üzerinden yapacağınız indirme işleminde, aynı zamanda dilediğiniz öznenin daha belirgin hale gelmesini sağlayabileceksiniz. Özellikle akıllı cep telefonu ile profesyonele yakın çekim yapmak isteyen kişilerin kolaylıkla kullanabileceği ve beğenecekleri de bir uygulamadır.

 • Insta Bokeh

  Çekmiş olduğunuz ya da cep telefonunuza yüklediğiniz fotoğraflar üzerinde arka planı bulanık göstermek ve bunun üzerine de bokeh etkisi uygulayabilmeniz için geliştirilen Insta Bokeh, ücretsiz olarak da birçok efekti kullanmanıza olanak tanımaktadır. Uygulamanın kişilere sunduğu en önemli ayrıcalık ise, düzenlenen resimlere aynı zamanda yazı da ekleyebiliyor olmanızdır. Bundan dolayı, resimlerinize hem efekt vermek hem de yazı ekleyebilmek istiyorsanız, uygulamayı sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

 • Camera Zoom FX

  Kişilerin çok amaçlı olarak kullanabileceği Camera Zoom FX uygulaması, kişilerin hem anlık fotoğraf çekimlerinde hem de resimler üzerinden efekt vererek, harika fotoğraflar ortaya çıkarmalarına olanak sağlamaktadır. Fotoğraf çekimleri sırasında, kamera örtücü hızı ve ISO değerlerini de belirleyebileceğiniz bu uygulamayı, Google Play Store üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz.

 • Real Bokeh

  Google Play Store üzerinden 255 TL gibi bir ücret ile indirme şansınız bulunan Real Bokeh uygulaması, kişilerin başta bokeh efekti olmak üzere, birçok efekti sorunsuz bir şekilde kullanmasına olanak tanımaktadır. Ücretli bir program olmasından dolayı, arka plan bulanıklaştırma konusunda birçok uygulamaya göre daha güzel sonuçları sizlere sunmaktadır. Bundan dolayı, tek bir kere ücret ödeyerek alacağınız bu uygulama ile yıllar boyunca harika resimler ortaya çıkarabilirsiniz.

 • Photographer’s Companion

  Çekmiş olduğunuz fotoğraflar için tasarlanan ve de detaylı bir şekilde düzenleme yapmanıza olanak sağlayan uygulama, Android cihazlara yönelik sunulmaktadır. Bundan dolayı Google Play Store üzerinden indirme işlemi yapabilirsiniz. Uygulamayı kullanarak sadece resimlerin arka fonlarını bulanıklaştırmak ile kalmayacaksınız, Premium düzeydeki efektleri kullanacak ve arka plana da farklı mekanların montajını yapabileceksiniz. Uygulama ücretsiz olarak indirilmesine rağmen bazı efektler için ücret talep edilebilmektedir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu