Mobil

Apple Ürünleri İçin Servis Hizmeti Nasıl Alınır?

Akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve akıllı saatleri ile beraber teknoloji alanının en başarılı firmalarından biri olarak bilinen Apple, son dönemde en fazla akıllı telefon satan markalardan da biri olarak biliniyor. Tabi Apple ürünlerinin bu kadar çok satılıyor olması ve bu kadar tercih ediliyor olması Apple’ın ürün desteğinin de merak konusu olmasına neden oluyor. Zira diğer birçok markadan farklı olarak Apple’ın teknik servis konusunda randevu sistemiyle çalıştığını da söylemek gerekiyor.

Randevu sistemi ile çalıştığı için Apple ürünlerinizden servis desteği almak için de öncelikle randevu almanız gerekiyor. Bunun için eskiden Apple’ın resmi servisi kullanılırken şimdilerde Apple’ın bu işlem için Genius Bar sistemini kullandığını da belirtelim. Randevu benzeri çalışan sistemle beraber kısa süre içerisinde size en yakın servis merkezinden ürününüz için randevu alabiliyorsunuz. Ayrıca bunun dışında ürününüzün yazılımsal bir sorunu varsa da burada teknik destek alabiliyorsunuz. Peki, servis için destek nasıl alınır daha detaylı bakalım.

genius_bar

Genius Bar İle Randevu Alma

Şimdi ilk olarak Apple’ın resmi sayfasından Genius Bar sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. Ardından buradan “hemen yardım alın” bağlantısına girmeniz gerekiyor. Şimdi ise karşınıza gelen ekrandan ilk olarak ürününüzü seçmeniz gerekiyor. Ürününüzü seçtikten hemen sonra ise ürününüzün sorunu ile ilgili başlıklardan seçim yapmanız gerekiyor. Ardından yapmanız karşınıza gelen listeden sorun seçimi yapmanız gerekiyor. Şimdi son olarak ne şekilde destek almak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Teknik destek alabileceğiniz gibi alt kısımda yer alan “Genius Bar ile rezervasyon yap” sekmesine basarak rezervasyon yaptırmanız da mümkün olacaktır. Bu sekmeye tıkladığınızda da Apple ID ile beraber kendinize en yakın servisten rezervasyon yapabiliyorsunuz. İstediğiniz saat dilimini seçmeniz yeterli oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu