Blog

Apple Store Randevusu Nasıl Alınır?

Apple Store Randevusu Nasıl Alınır?

Merhaba Teknocard takipçileri. Apple Store randevusu almak için ne yapmalı? Apple kullanıcıları için Apple Store’un randevulu teknik servis hizmeti nasıl çalışıyor?

Apple Store Randevu nasil alinir

Apple Randevu Nasıl Alınır?

Apple kullanıcıları için işkenceye dönüşen Apple Store Randevusu nasıl alınır?  Kullanmakta olduğunuz iPhone, iPad veya Mac bilgisayarınız bozulduğu zaman gidebileceğiniz en iyi  teknik servis tabii ki de Apple Store olcaktır. Fakat her zaman teknik servis randevusu alabilmek mümkün olmuyor. Ülkemizde Apple Store hizmeti 1 yıldan biraz daha fazla açılmış olmasına rağmen randevulu teknik servis problemleri halen düzelmedi.

Apple’ın randevulu teknik servis sistemi çoğu ülkede mükemmele yakın işliyor. Türkiye’de ise kullanıcılarını üzüyor. İlerleyen zamanlar da yeni mağazaların açılması ile bu sorun çözülecektir. Ancak ülkemizde ki Apple kullanıcılarının sayısına bakarsak, Apple Store Randevu problemi en kısa sürede çözümü beklenmektedir.

Şimdi Apple Store randevusu almak için şansınızı arttıran bazı ipuçları vermeye çalışacağız. Önce isterseniz sistemin nasıl işlediğinden ve cihazınızı emanet edeceğiniz en güvenilir yerin niçin Apple Store olduğundan bahsedelim.

Apple Store Randevusu nasil alinir

Niçin Apple Store?

Teknik servis hizmetini direkt olarak Apple’dan alıyorsunuz. Kalitenin ve hizmetin ne kadar yüksek olduğunu anlatmaya gerek yok. Diğer teknik servislerdeki gibi günlerce, haftalarca beklemiyorsunuz. Mac haricinde ki cihazlar genelde yenisi ile değiştiriliyor, Apple Store’a teslim ettiğiniz cihazınızın tamirini bekleme süreniz ise ortalama 30 dakika sürüyor.

Kullanıcı hatası cihazlara da destek veriyor. Ekranı düşme sonucu kırılan bir iPhone’u, piyasada ki fiyatattan daha ucuza yenisi ile değiştiriyor.

Apple Store Randevu Nasıl Alınır?

Normal şartlarda buradaki linke tıklayarak Apple’dan randevu alarak ve randevu saatinde Apple’da cihazınızı teslim etmeniz yeterli. Fakat Apple’dan randevu alabilmek neredeyse imkansız gibi. Yinede umudunuzu kaybetmeden vereceğimiz ipuçları ve öneriler ile kısa sürede çözüm bulabilirsiniz. Apple Store’dan randevu alabilmek için internet sitelerinde ve forumlarda birçok ipuçları bulunuyor. Bu yazıların içerisinden mantıklı olanlarını sizler için derledik. Sizlere vereceğimiz teknikleri uygulayarak Apple Store’dan randevu alabilecek misiniz?

Apple Store Randevusu nasil alinir 1

1) Gece 12’de Deneyin.

Apple’ın randevu sistemine yukarıda verdiğiniz linke gece saat 12’de tıklayarak Apple Store randevusu alabilirsiniz. Apple her gece 12’de gelecek haftanın bir sonraki günü için randevularını açıyor. Bu nedenle gece 12’de denemek daha mantıklı. Ancak unutmayın sizin gibi düşünen birçok Apple kullanıcısı olacaktır. Herkesten önce davranıp, gece 12’de Apple’ın web sitesine girerek, randevu alma şansınız yükselecektir.

2) Apple Store Akasya’yı deneyin

Apple Store Akasya yeni açılması burada bir fırsat olabilir. Artık 2 mağaza arasından seçim yapıyoruz ve Anadolu yakası daha az talep görme ihtimaline sahip.

3) Birden Fazla Bilgisayardan Deneyin.

Eş zamanlı olarak farklı bilgisayarlardan sürekli giriş yapmanız durumunda Apple Store randevusu alma şansınızın yükseldiği söylenmektedir. Tek başınıza denemek yerine birkaç arkadaş organize olup denemek şansımızı daha da arttıracaktır. Burada Apple kimlik bilgilerinizi arkadaşlarınıza vermemiz gerektiği için güvendiğiniz arkadaşlarınızla deneyin.

4) Randevusunu Satanlara Göz Atın.

Bunu bir iş kapısı haline getirenler ve diğer kişilerin randevu almasını engelleyenler bulunsa da, çeşitli forumlarda Apple Store randevusunu satanlara göz atabilir ve kolayca randevuya sahip olursunuz. Ayrıca aldığı randevu saatinde Apple Store’da olamayacak kişilerde devretmekte.

Apple tamiri

5) Diğer Seçenekleri Dikkate Alın.

Bu kadar denemenize rağmen halen randevu alamamışsanız, Apple’ın tüm Türkiye çapına yayılmış iş ortakları bulunmakta. Apple kadar mükemmel hizmet vermese de, benzer kalitede teknik servis hizmeti sunmaktadır. Cihazınızı bu servis noktalarına teslim ederek, tamir edilmiş ya da yenisi ile değiştirilmiş olarak almanız mümkün.

Apple Store Randevusu Nasıl Alınır?

iPhone Önbellek Temizleme işlemini nasıl yapacaksınız?

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

3 Yorum

  1. Apple Store Randevu almak için gece saat 12 den hemen sonra denerseniz kesinlikle işe yarıyor. Apple bu sorunu kısa zamanda çözmesini umuyorum.

  2. Kısa süre felan hep hayal hocam kusura bakmayın 2 3 gün bekletip cihazıda 2 3 gün sonra veriyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu