Android

Android’i Yavaşlatan Uygulamalar!

Android’i Yavaşlatan Uygulamalar!

Android işletim sistemine sahip cihazınız ilk günkü gibi performans göstermiyor veya çok pil tüketiyorsa bu yazımız tam size göre. Cihazınızı yavaşlatan ve pil sömüren uygulamalara göz atmalısınız.

Android cephesinde bulunan kullanıcılar belli bir süre sonra cihazlarının yavaşladığından ve eskiye göre çok pil tükettiğinden şikayet edebiliyorlar. Bu durumun en büyük sebeplerden biri Google Play‘den yüklenen uygulamalar. AVG Techologies‘in yaptığı araştırmalar da Android telefonların kanını emen uygulamalar ortaya çıkmıştır.

Telefonun performansını düşüren, en çok pil tüketen, data trafiğini çok meşgul eden ve çok fazla yer kaplayan uygulamaları kaldırarak Android cihazınızın hızını arttırabilirsiniz.

Performans

Android cihazların hızını etkileyen uygulamaların başında Spotify yer alıyor.  Daha sonra sırayla Amazon Kindle, mesajlaşma hizmeti Line, Samsung WatchOn ve Snapchat uygulamarı gelmektedir.

Android cihazlari Yavaslatan Uygulamalar 2

İnternet trafiği

Cihazınızda interneti sürekli kullanan ve veri trafiğini etkileyen uygulamaların başında ilk sırada Tumblr yer almakatadır. Daha sonra Snapchat, BBC News, Netflix ve Spotify takip ediyor.

Android cihazlari Yavaslatan Uygulamalar 3

En Çok Yer Kaplayan Uygulamalar

Listenin ilk sırasında Spotify yer almaktadır, Sırayla Google Chrome tarayıcı, Line, Amazon Kindle ve SoundCloud takip ediyor.

Android cihazlari Yavaslatan Uygulamalar 4

Bataryayı Etkileyen Uygulamalar

Play Store veya başka yollarla Android cihaza yüklenen uygulamalar bataryayı olumsun etkiliyor. Bunların başında Samsung WatchON yer alıyor. OLX Free Classifieds, Telstra, Snapchat ve Walmart uygulamarı sırayla arkasından geliyor.

Android cihazlari Yavaslatan Uygulamalar 5

Bataryayı Etkileyen ön yüklü uygulamalar ise, kullandığınız Android cihazlarda ön yüklü olarak gelen ve otomatik çalışan uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalar bataryayı olumsuz etkiliyor. Samsung’un Beaming Service, Security Policy Updates, Facebook, Weather and Clock Widget’i ve Lookout Antivirus uygulamaları olarak sıralanmıştır.

Telefon Hızlandırma yöntemleri nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu