Android

Android, Chrome ile uyumlu hale getiriliyor!

 

Google’nin işletim sistemi olan Android, yakın zaman da Chrome ile entegreli bir şekilde çalışır hale gelecek! Android uygulamalarını çalıştırabilmek adına Chrome ile bir entegre durumu söz konusu olmasına hazırlanan Google yöneticileri, her platform ve her cihaz da çalışır hale getirebilecek adımını atmış oldu!

 

Google’nin App Runtime for Chrome ismini verdiği yeni çalışması, Android uygulamalarını yine bu sistem üzerinden çalışabilir hale getiriyor. Tüm masaüstü uygulamalar da çalışabilen bir yazılım türü olan ARC, Windows, Linux, Mac, ChromeOS  gibi işletim sistemlerine de uyumlu hale dönüştürülüp, pek çok kişiyi bu eziyetten kurtaracak gibi! Google’nin bu yönde ki çalışmaları henüz net bir tarihte çıkış durumu teşkil etmese de, önümüzde ki çeyrek de sunulması planlanan programlardan bir tanesi olarak belirlendi. Bakalım yeni durum içerisinde ARC’nin gelişme süreci hakkında ne gibi tanıtımlar yapılacak?

 

Android, Chrome ile uyumlu hale getiriliyor.

 

İsmail CAN

İletişim lisans bölümünden mezun olan yazar, Güncel teknoloji haberleri, bilim, oyun ve sosyal medyayı yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu