Android

Android’de Uygulama Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Android’de Uygulama Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Merhaba Teknocard takipçileri. Kullandığınız cihaz Android işletim sistemine sahip ise akıllı telefonlarınıza yüklediğiniz uygulamalardan sürekli bildirim geliyor ve siniriniz bozuluyor rahatsız oluyorsanız, bu yazımız tam size göre. Yazımızda anlatacağımız adımları takip ederek uygulama bildirimlerini kapatabilirsiniz.

android bildirim cubugu

Birçok uygulama reklam veya bilgilendirme adı altında çeşitli bildirimler yollayabiliyor. Bu durum bazen o kadar abartılıyor ki insanları canından bezdiriyor ve kullanıcılar artık uygulamayı kaldırma yolunu izleyebiliyorlar. Sizlerle paylaşacağımız çok basit yöntemlerle bu uygulama bildirimlerinden kurtulabilirsiniz. Tabi ki yapacağımız işlemler kullandığınız android sürümüne göre farklılık gösterebilir ama Android Uygulama Bildirimleri nasıl kapatılır mantığını kavrayacaksınız.

ilk yapmanız gereken, uygulama menüsünden Ayarlar kısmına giriyoruz.

Ayarlar menüsünde uygulamalar bölümünü bulalım.

Android Uygulama Bildirimleri kapatma

Uygulamalar menüsünden telefonda yüklü olan tüm uygulamaları; çalışan, indirilenler ve hepsi gibi sekmeler altında göreceksiniz. Buradan hepsi sekmesini seçerek, bildirimini kapatmak istediğimiz uygulamayı buluyor ve seçiyoruz.

Android Uygulama Bildirimleri kapatma 1

Karşımıza açılan ekranda uygulamayla ilgili detaylı bilgileri görebilirsiniz. Ekranda üst kısımda yer alan Bildirimleri Göster bölümünde ki kutucuktaki işareti kaldırıyoruz, işlem bu kadar basit.

Android Uygulama Bildirimleri kapatma 2

Artık ilgili uygulamanın rahatsız edici reklam veya bilgilendirme mesajları sizi rahatsız edemeyecek. Başka uygulamalardan da rahatsız edici bildirimler alıyorsanız yazımızda geçen adımları tekrarlayarak o uygulamadan gelen reklam ve bilgi mesajlarından kurtulabilirsiniz.

Bu özelliği kullanabilmeniz için kullanmakta olduğunuz cihaz Android 4.1 ve üzeri sürümlere sahip olmalıdır.

Süleyman KAAN

Bilişim Teknolojileri lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Sosyal Medya ve Mobil Uygulamalar uzmanı olup, güncel gelişmeleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu