blank

Android’de Uygulama Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Merhaba Teknocard takipçileri. Kullandığınız cihaz Android işletim sistemine sahip ise akıllı telefonlarınıza yüklediğiniz uygulamalardan sürekli bildirim geliyor ve siniriniz bozuluyor rahatsız oluyorsanız, bu yazımız tam size göre. Yazımızda anlatacağımız adımları takip ederek uygulama bildirimlerini kapatabilirsiniz.

android bildirim cubugu Androidde Uygulama Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Birçok uygulama reklam veya bilgilendirme adı altında çeşitli bildirimler yollayabiliyor. Bu durum bazen o kadar abartılıyor ki insanları canından bezdiriyor ve kullanıcılar artık uygulamayı kaldırma yolunu izleyebiliyorlar. Sizlerle paylaşacağımız çok basit yöntemlerle bu uygulama bildirimlerinden kurtulabilirsiniz. Tabi ki yapacağımız işlemler kullandığınız android sürümüne göre farklılık gösterebilir ama Android Uygulama Bildirimleri nasıl kapatılır mantığını kavrayacaksınız.

ilk yapmanız gereken, uygulama menüsünden Ayarlar kısmına giriyoruz.

Ayarlar menüsünde uygulamalar bölümünü bulalım.

Android Uygulama Bildirimleri kapatma Androidde Uygulama Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Uygulamalar menüsünden telefonda yüklü olan tüm uygulamaları; çalışan, indirilenler ve hepsi gibi sekmeler altında göreceksiniz. Buradan hepsi sekmesini seçerek, bildirimini kapatmak istediğimiz uygulamayı buluyor ve seçiyoruz.

Android Uygulama Bildirimleri kapatma 1 Androidde Uygulama Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Karşımıza açılan ekranda uygulamayla ilgili detaylı bilgileri görebilirsiniz. Ekranda üst kısımda yer alan Bildirimleri Göster bölümünde ki kutucuktaki işareti kaldırıyoruz, işlem bu kadar basit.

Android Uygulama Bildirimleri kapatma 2 Androidde Uygulama Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Artık ilgili uygulamanın rahatsız edici reklam veya bilgilendirme mesajları sizi rahatsız edemeyecek. Başka uygulamalardan da rahatsız edici bildirimler alıyorsanız yazımızda geçen adımları tekrarlayarak o uygulamadan gelen reklam ve bilgi mesajlarından kurtulabilirsiniz.

Bu özelliği kullanabilmeniz için kullanmakta olduğunuz cihaz Android 4.1 ve üzeri sürümlere sahip olmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz