AndroidMobil

Android Telefonlarda Uygulamaları SD Karta Taşıma

Android akıllı cihazlarında kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı problemlerden bir tanesi olarak depolama alanının dolması ve cihazın yavaşlaması ile beraber sürekli olarak yeterli alanın olmadığı uyarısını almak adına çeşitli çözümler üretilebilir. Bu çözümlerden bir tanesi olarak Android işletim sistemine sahip olan bir cihaz içerisindeki uygulamaları SD karta taşımak depolama alanının genişlemesine ve cihazın eski hızına kavuşmasına yardımcı olur.

MicroSD Kartı Dahili Depolama Olarak Kullanma

Android işletim sisteminin kendi içerisinde yer alan dahili depolama alanını boşaltarak, SD karta taşıma yaparak dahili depolama alanı olarak kullanmak cihazın rahatlamasına sebep olur. MicroSD kart takılabilen bir cihaza sahipseniz yapmanız gereken tek şey yüksek bir alana sahip olan kartı alarak cihaza takmak ve tanımlanmasını beklemek. Yeni SD kart algılandı bildirimine dokunarak Ayarla sekmesi üzerinden dahili depolama alanı şeklinde seçim yapılırsa uygulamaların hepsi MicroSD karta kayıtlı olmuş olur.

blank

Android Oreo Uygulamalarını SD Karta Taşıma

Android Oreo işletim sistemine sahip olan akıllı cihazlarda uygulamaları SD kart içerisine taşıyabilmek için öncelikle Ayarlar menüsüne giriş yapılır. Daha sonrasında Uygulamalar ve Bildirimler sekmesinde yer alan Uygulama Bilgileri‘ne giriş yapılır. SD karta taşınmak istenen uygulama bulunur ve uygulama bilgilerini görüntülendiği zaman depolama alanı seçeneğinden SD kart seçimi yapılarak kart içerisine aktarılır ve taşıma işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Android Nougat Uygulamalarını SD Karta Taşıma

Android Nougat işletim sisteminin yer aldığı cihazlarda uygulamaları SD kart içerisine taşımak için Ayarlar sekmesi üzerinden Uygulamalar içerisine giriş yapılır. SD karta taşınmak istenen uygulama bulunarak üzerine basılır. Depolama alanı seçeneği üzerinden değiştir butonuna tıklanır ve SD kart olarak değişim yapılır. Bu uygulamalar sekmesi üzerinden kullanılmayan uygulamaları devre dışı bırakmak, kaldırmak, uygulama içerisinde birikmiş olan verileri silmek de cihazın depolama alanının boşalmasına yardımcı olan etmenler arasında yer alır.

Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda yer alan uygulamaları geniş bir depolama alanına sahip olan SD karta aktarabilmek oldukça kolay olup cihaz içerisinde bu SD kartın takılı olması gerekir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu