Ana Sayfa Mobil Android Sürüm Yükseltme (Güncelleme) Nasıl Yapılır?

Android Sürüm Yükseltme (Güncelleme) Nasıl Yapılır?

1

İçindekiler

Android Sürüm Yükseltme Nasıl Yapılır?

Akıllı cihazların kullanımı günümüzde oldukça yaygın bir hal aldı. Üretici firmalar piyasaya Android’in açık yazılımından faydalanarak bir çok cihaz piyasaya sürmektedir. Android cihazlarda, cihazınızdan daha yüksek verim alabilmek için (Android Sürüm Yükseltme) yazılım güncellemesi her zaman önemlidir. Gelişen yazılım kodlarıyla birlikte gelen güncellemeler sayesinde cihazınız daha yüksek bir performansa ulaşmasına olanak sağlayacaktır. Bu aynı zamanda güvenlik açısından ve en son özelliklere erişmeniz açısından da önemli bir konudur. Android Sürüm yükseltme işlemi güncelleme olarak da tanımlanmaktadır.

Android Sürüm Yükseltme Nasıl Yapılır?

Android sürüm yükseltme işlemi için telefon üreticisinin cihaz modeliniz için sürüm güncellemesini  yapmış olması gerekmektedir. Android işletim sistemine sahip olan Huawei, Samsung, HTC, LG ve Sony Xperia gibi cihazlarda sürüm güncellemesi cihaza otomatik gelmektedir. Eğer ki yeni çıkan sürüm cihazınıza gelmiyorsa bunu çözebilmek için cihazınıza rom atmalısınız. Rom attıktan sonra istediğiniz uygulamanın sürümünü güncelleyebilirsiniz. Cihazınız internete bağlı iken Ayarlar > Cihaz Hakkında > Yazılım Güncellemesi kısmından takibini yapabilirsiniz.

Android Sürüm Yükseltme Yaparken Dikkat Edilecek Bazı Hususlar:

  • Güncelleme yaparken sırasıyla yapmanız gereken işlemler;
  • Ana ekrandan Ayarlar menüsüne giriş yapmalısınız.
  • Wi-fi’ye bağlı olduğunuzu kontrol ediniz.
  • Ayarlar menüsünde yer alan Telefon Hakkında bölümüne giriş yapınız.
  • Buradan sunucunuzda güncelleme olup olmadığını kontrol edecektir.

Android sürüm yükseltme işlemine başlamadan önce cihazınızın şarj seviyesi en az %50 seviyesinde olması gerekmektedir. Bu şartları sağladıktan sonra güncelleme işlemine başlayabilirsiniz. Android yükseltme işleminden sonra cihazınızda yeni gelen özellkleri kullanma, telefon performansında iyileşme gibi faydaları olacaktır. Aynı işlemleri android tabletleriniz içinde kullanabilirsiniz. Bu işlemler ile tabletinizin güncelleme işlemini yapabilirsiniz. Cihazınızda Android’in son sürümünü desteklemiyorsa cihazınızda kullanılabilir Güncelleme yok şeklinde uyarı çıkacaktır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz