Android

Android Sürüm Bilgisi Nasıl Görüntülenir?

Akıllı telefonlarda tercih edilme sırasına göre bakarsak eğer Android işletim sisteminin en çok tercih edilen işletim sistemi olduğunu söylemek gerekiyor. Özellikle Google tarafından satın alınmasından sonra sürekli olarak yeni sürümleri ile kullanıcılara sunulan mobil işletim sistemi sürekli olarak yeni versiyonlara da güncellenmeye başladı. Android 6.0 ile beraber yeni nesle de geçiş yapan işletim sistemi son olarak ise Android N ile gündeme geldi.

Google tarafından yapılan açıklama ile beraber birçok telefonun Android N sürümünü alacağını da duyurdu. Birçok ünlü teknoloji markası tarafından da tercih edilen yeni işletim sisteminin yavaş yavaş güncellenme olarak da kullanıcılara sunulmaya başlandığını da belirtelim. Kullanıcılara sunulacak olan yeni işletim sisteminin telefonunuza gelip gelmeyeceği konusunda bir bilginiz yoksa ya da güncelleştirme yapmadan önce telefonunuzda bulunan Android işletim sisteminin hangi sürümünü kullandığınızı öğrenmek istiyorsanız bunun için de tercih edebileceğiniz birkaç yöntem bulunuyor. Doğrudan telefonunuz üzerinden Android sürüm bilgisi de öğrenmeniz mümkün. Peki, sürüm bilgilerini nasıl öğreniriz? Daha detaylı olarak bakalım.

  • Şimdi ilk olarak telefonunuzun uygulama menüsüne girmeniz gerekiyor. Telefonunuzun uygulama menüsüne girdikten sonra ise yapmanız gereken ayarlar sekmesine giriş yapmak. Ayarlar sekmesine de giriş yaptıktan sonra açılan ayar penceresinden alt kısımlara iniş yapmanız gerekiyor.

android-n

  • Alt kısımlarda yer alan “hakkında” veya “telefon hakkında” bölümüne giriş yapmanız gerekiyor. Telefon modelinize göre menü üzerinde farklı ifadeler yazması da mümkün. Bu sekmeye de girdikten sonra karşınıza gelen ekranda ise Android sürüm bilgisi menüsüne girmeniz gerekiyor. Bu bölüme girdiğinizde kullandığınız Android sürüm bilgisi de tam olarak ekranda gözükecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu