Android

Android Lollipop 5.0 Büyüyor!

 

Google’nin mobil işletim sistemi olan Android, en son olarak sürüm şeklinde yayınladığı 5.0 Lollipop’u fazlası ile benimsetmeye başladı! Geçen yıl Kasım ayında ilk olarak yayınlanan Lollipop, ilk aylar da bu uygulamasının kullanım değeri %2-3 arasında seyrederken, şuan %5’e kadar ulaştı bile!

 

Lollipop işletim sistemi, genel kapsam da diğer işletim sistemlerine göre daha hatasız ve sistemi daha az yoran bir algılama metodu ile karşımıza çıktı. Bunun sayesinde de kullanım oranı fazlası ile arttığı gibi, sizlere de bu kapsam da pek çok değeri beraberinde sunuyor! Lollipop kullanıcıları hafızayı biraz daha olsa arttırmak ve tekrardan kullanıma açmak isteyenler için müthiş bir şans! Şubat ayında %1,5 kullanım oranı varken, Mart ayında bu rakam %3.5’a kadar çıktı! Yavaş yavaş da geçişler artacağı gibi zamanla tüm Android kullanıcılarının Lollipop sistemine geçmeleri düşünülüyor!

 

Android Lollipop 5.0 Büyüyor

 

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu