Android

Android Ön Bellek Temizleme Programları

Android Ön Bellek Temizleme Programları

Akıllı telefon kullananlar, sürekli yeni çıkan uygulamaları merak edip ya da hoşlarına giden uygulamaları denemek için, bu programları telefonlarına indirirler. Ancak bu programların yoğunluğundan dolayı telefonlar, bir süre sonra yavaşlamaya ve donmaya sebep olur. Hatta çoğu zaman bu doluluktan dolayı güncelleme yapamadığımız için, uygulamalar dahi hata raporu vermeye başlar. İşte bu aşamalara gelmemek için android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarımızın ön belleklerinin belirli aralıklarda yani arada bir de olsa temizlenmesi gerekiyor. Ve son zamanlarda bu işlemi yapmak için tasarlanmış birçok başarılı android ön bellek temizleme programları mevcut. Siz de bunlardan en çok beğendiğiniz bir tanesini indirerek, android telefonlarınızın ön belleğini temizleme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Böylece, akıllı telefonlarınızdaki, donma, yavaşlama ve takılma gibi problemleri de minimuma indirebilirsiniz.

Clean Master

Android ön bellek temizleme işlemini en iyi yapan programlardan bir tanesi Clean Master’ dır. Eğer Clean Master’ dan hoşlanmıyor iseniz, daha sonra arkasından gelen birçok özelliği ve kullanım kolaylığı olan 1Tap Cleaner’ ı deneyebilirsiniz. Şayet 1Tap Cleaner’ dan da memnun kalmadıysanız, genellikle güvenlik ve antivirüs programları ile tanıdığımız, bu gibi işlerde de son derece başarılı bir firma olan AVG’ yi deneyebilirsiniz. AVG’ nin, AVG Memory & Cache Cleaner programı da oldukça başarılı ve güvenilir bir ön bellek temizleme programı.

İsmail CAN

İletişim lisans bölümünden mezun olan yazar, Güncel teknoloji haberleri, bilim, oyun ve sosyal medyayı yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu