Android

Android Misafir Modu Nasıl Kullanılır?

Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemi mobil işletim sistemleri alanında en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olarak biliniyor. Özellikle son dönemde yayınlanan yeni versiyonlarla bu alanda kullanımını epey arttırmaya başlayan işletim sisteminin bu derece kullanılmasındaki en büyük neden ise aslında kullanıcılara sunduğu yeni özellikler.

Bu özelliklerden birisi de Android 5 sürümünden sonra sunulan misafir modu özelliği. Telefonunuza sizden başka bir kullanıcı girdiğinde bu kullanıcının hangi uygulamalara hangi ayarlara erişip hangilerine erişmeyeceğine izin vermek için kullanılan misafir modu özelliğini kullanabilmek için belli başlı ayarları yapmanız gerekiyor. Android 5 ve üstü sürümlerde yer alan bu özelliğin kullanımı için hangi ayarları yapmamız gerektiğine bakalım.

  • Bu işlem için öncelikle telefonunuzun üst menüsünü aşağı indirmeniz gerekiyor. Üst menüde yer alan profil menüsüne girdikten sonra kendi profil resminize tıklamanız gerekecek. Profilinizi açtıktan sonra ise “diğer ayarlar” kısmına girmeniz gerekli. Buradan ise kullanıcılar menüsü karşınıza gelecek. Kullanıcılar menüsüne girdiğinizde ise “kullanıcı ekle” sekmesine giriş yapmanız ve ardından da misafir kullanıcı ekleme işlemini de gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Android-Misafir-Modu

  • Misafir kullanıcı ekle dediğiniz da profil menüsünde artık misafir kullanıcılarında yer aldığını göreceksiniz. Yapmanız gereken ise kullanıcılar bölümünden misafir kullanıcı seçimini yapmak. Bu sayede telefonunuz misafir kullanıcı moduna da geçmiş olacaktır. Misafir kullanıcı ayarlarını yapmak için ise yine kullanıcılar menüsünden yararlanmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu