AndroidMobil

Android Hızlı Şarj Etme Programı

Android işletim sistemine sahip olan bütün telefon modellerinde neredeyse hızlı şarj edici şarj kablosu ile aleti verilmektedir. Bu gibi cihazların belirli bir süre sonra işlevlerini gerçekleştirememesi ve orjinal ürünlerin satışının da çok pahalı olmasından kaynaklı olarak Android cihazlarda hızlı şarj yapabilmek için çeşitli uygulamalara ihtiyaç duyulabilir. Hızlı şarj etme programı üzerinden %25 oranına kadar daha hızlı bir süre içerisinde cihazı şarj edebilmek mümkün olur.

Hızlı Şarj Etme Programı

Google Play Store üzerinden “hızlı şarj” aramasında karşınıza birçok uygulama çıkacaktır. Android işletim sistemleri için geliştirilmiş olan hızlı şarj uygulamları cihaza indirilerek optimize edilmektedir. Cihazın şarj esnasında güç tasarrufu moduna alınarak daha hızlı bir şekilde şarj edilmesine yarayan bu araç sayesinde hızlı şarj elde edimi mümkün olur. Normal şarj süresine göre neredeyse 3-4 saatlik bir zaman kazanımı sağlayan bu aracı Android cihaza indirerek kurmak gerekir. İndirim işlemi ile beraber kurulacak olan bu uygulama kapsamında cihazı hızlı bir şekilde şarj edebilmek mümkün olur.

blank

Hızlı Şarj Aracını Kullanma

Cihaza indirilecek olan bu aracı kullanabilmek için telefon ile optimize bir hale getirmek gerekir. Hızlı şarj uygulaması içerisinde yer alan en önemli özellik çok kısa bir süre içerisinde şarjın %60‘a kadar çıkarılmasıdır. Bununla beraber geri kalan kısım daha yavaş olmakla birlikte yaklaşık 1.5 saatlik bir süre içerisinde cihaz şarj edilebilir. Bu araç da cihazın bu işlevi yerine getirmesine yardımcı olan bir eklenti olarak çalıştırılmaktadır.

Hızlı Şarj Aracı ile Şarj Etme

Hızlı şarj programı cihazın şarj edilmesi esnasında cihazın performansını minimum seviyeye indirmektedir. Bunu yapmasının nedeni ise şarjın kısa sürede dolması olup kullanıcı cihazı şarjdan çıkardıktan sonra normal modda kullanmaya devam edebilmektedir. Batarya kalibrasyonunun yapılmasına da yardımcı olan hızlı şarj aracı sayesinde şarj performansı %25‘e kadar artış göstermektedir. Bu uygulama kapsamında hızlı şarj ile gün içerisinde uzun ömürlü kullanım sağlayabilmek ve çok vakit kaybı yaşamadan cihazı şarj edebilmek mümkün olur. Telefon ve tablet gibi cihazlarda kullanılabilecek olan bu araç Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda şuan için kullanıma açıktır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu