AndroidYazılım

Android Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Mobil işletim sistemlerinden Android’de güncelleme nasıl yapılır? sorusunun cavabını yazımızda bulacaksınız. Apple’ın akıllı telefonlarında kullandığı iOS işletim sistemlerinden farklı olarak birçok akıllı telefon markası tarafından da tercih edilen Android işletim sistemi bu yönü ile beraber en popüler işletim sistemi olarak da biliniyor. En çok kullanılan mobil işletim sistemi olarak bilinen Android işletim sisteminin sürekli olarak güncellenmesi de işletim sisteminin en büyük artılarından biri olarak biliniyor.

Zira sürekli güncellenen işletim sistemi bu sayede güvenlik açıkları ve yeni sistem özellikleri konusunda da sürekli yenileniyor. Sürüm güncellemeleri ile sürekli yükseltilen Android işletim sistemi son olarak ise Android N versiyonu ile Google tarafından yayına sunulmuştu. Son sürümün de yayınlanmasıyla beraber en çok merak edilen konulardan birisi de Android sürüm güncellemesinin nasıl yapılacağı da oldu. Zira telefonun markası ne olursa olsun yeni sürüm güncellemesi verilse dahi kullanıcıların mutlaka kendi telefonları üzerinden sürüm güncellemelerini kontrol etmeleri ve sürüm güncellemelerini de yapmaları gerekiyor. Daha detaylı olarak bakalım.

Android Güncelleme

Android için sürüm güncellemesi nasıl yapılır?

  • Bu işlem için öncelikle telefonunuzun uygulama menüsüne giriş yapmalı ve buradan da ayarlar uygulamasını da açmanız gerekiyor. Ayarlar uygulamasını açtıktan sonra yapmanız gereken ise en alt kısımda yer alan “telefon hakkında” kısmına giriş yapmak.
  • Telefon hakkında kısmına girdiğinizde telefonunuzun sürüm bilgisi ve benzeri bilgileri bu ekran üzerinde görüntüleniyor. Telefon hakkında kısmı bölümünden ise son olarak yazılım güncellemeleri kısmına girmeniz gerekiyor. Bu menü altından ise yazılım güncellemeleri kısmına girmeniz gerekiyor. Daha sonra son olarak “çevrim içi kontrol et” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Yeni bir güncelleme varsa bu ekran üzerinde önce indirilip sonra yüklenecektir. Android Güncellemesi hakkında sorularınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

2 Yorum

  1. Kolay gelsin samsung note 5kullaniyorum SM-N920C 3 4 GUN ONCE BIR YAZILIM GUNCELLEMESI GELDI GUNCELLEDIM VE SIMDI GORUNTULU GORUSME YAPAMIYORUM KARSI TARAFTAN GELIYOR BEM ARAYAMIYORUM NEDEN ACABA VE GORUNTULU ARAMAYA GIRIYOM KARSI TARAF ACTIKTAN SONRA NORMAL GORUSMEYE GECIYOR BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu