Android

Android APK Yükleme Nasıl Yapılır ?

Android APK Yükleme Nasıl Yapılır ?

Sevgili Teknocard takipçileri. Ülkemizde Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletler yaygın olarak tercih edilmektedir. Android cihazların bu kadar yoğun ilgi görmelerinin sebepleri, uygulama ve oyunlar konusunda kullanıcılarına sundukları zengin seçeneklerdir. Android cihazlara uygulama yüklemek için Google Play uygulama marketini tercih ediliyor. Bu uygulamaların büyük çoğunluğu Google Play Store üzerinde yer alırken bir kısımı da Google Play dışarısından yüklenebiliyor. Bu yazımızda sizlere Google Play Store haricinde, Android telefon ve tabletlere APK nasıl yüklenir sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Android APK

APK nedir?

APK uzantılı dosyalar Android işletim sistemine sahip telefon veya  tabletlere, oyun ve uygulama benzeri programları yüklemek için oluşturulmaktadır. Genelde Google Play Store’de bulunmayan oyunları ve uygulamaları kapsamaktadır. Şimdi Android işletim sistemli bir telefona APK nasıl yüklenir aşamalarına geçelim.

Yapmanız gereken ilk olarak Android cihazınızın “Ayarlar” bölümünü açın. Burada menü seçenekleri altından “Güvenlik” başlığının üzerine dokunun. Android cihazınızın güvenlik seçenekleri menüsünü açın,

Android APK Yukleme Nasil Yapilir 3

Güvenlik seçenekleri bölümünden listeyi aşağıya doğru kaydırın ve “Bilinmeyen kaynaklar” başlığını seçin,

Buradaki “Kapalı” yazan tuşu, bilinmeyen kaynaklardan APK dosyası kurulumu yapma seçeneğini aktifleştirin. Kısaca Menü > Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen kaynaklar şeklinde yapabilirsiniz. Artık Android cihazlarınıza indirğiniz APK kurulum dosyalarını yükleyebilirsiniz.

Android APK Yukleme Nasil Yapilir 2

Google Play Store’dan AppInstaller uygulamasını indirip yükleyin.

Telefonu bilgisayara bağlayıp .apk uzantılı dosyayı telefona aktarın ve tamamlanınca telefonun bilgisayar ile ilişkisini kesin.

Son aşamada telefonumuza yüklediğimiz AppInstaller uygulamasını açıyoruz ve klasörler kısmından.apk uzantılı uygulamayı buluyor ve kurma işlemine geçiyoruz.

Android APK Yukleme Nasil Yapilir

Önemli bir uyarı yapmamız gerekirse; her önümüze gelen .apk uzantılı dosyayı telefonumuza kurmamalıyız. Aksi halde telefon güvenliğiniz kırılabilir ve kullanmış olduğunuz cihaza virüs bulaşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu