DonanımYazılım

AMD Ekran Kartları Nasıl Otomatik Olarak Güncellenir?

Bilgisayarın en önemli parçalarından biri olarak gösterilen ekran kartları oyun bilgisayarlarının piyasaya çıkmasıyla beraber daha da popüler olmaya başladı. Özellikle son dönemde Nvidia ve AMD arasındaki yarışın kızışmasıyla beraber çok daha gelişmiş ekran kartı modellerini de görmeye başladık. Bu noktada Nvidia’nın biraz daha öne çıkmaya başlaması ile beraber AMD’nin de kaybettiği yeri geri kazanmak için çalışmalara başladığını da söylemek gerekiyor.

Özellikle son dönemde bu nedenle sürekli yeni ekran kartı modellerini duyuran AMD, son serilerine ayrıca yazılım desteği konusunda da epey destek vermeye başladı. Yeni yazılımları ile beraber yeni ekran kartı mimarilerini de destekleyen AMD’nin son güncellemelerini elde etmek için ise kullanıcıların birkaç farklı yöntemi de olduğunu söylemek gerekiyor. Bu yöntemler arasında en beğenileninin ise kontrol merkezi üzerinden ekran kartı güncellemek olduğunu da belirtelim. Peki, bu noktada en basit şekilde AMD ekran kartları nasıl güncellenir? Daha detaylı olarak bakalım.

  • Bu işlem için en çok kullanılan yöntemlerin başında yazımızda da dediğimiz gibi kontrol merkezini kullanmak geliyor. Bu işlem içinde öncelikle kontrol merkezine giriş yapmanız gerekiyor. Ardından ise kontrol merkezi uygulamasının içerisinde bulunan “güncellemeleri kontrol et” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Güncellemeleri denetle sekmesine de basığınız zaman ise uygulama içerisinde ekran kartınızın yeni bir güncellemesinin olup olmadığı da kontrol edilecek.

AMD-Ekran-kartı-güncelleme

  • Bu noktada internet bağlantınızın mutlaka olduğundan emin olmanız gerekiyor. Aksi halde güncellemeler kontrol edilmeyecek hata mesajı görüntülenecektir. Daha sonra ise güncellemeler kontrol edildikten sonra yeni bir güncelleme varsa doğrudan güncelleme onayı karşınıza gelecektir. Güncelleme onayını da verdikten sonra otomatik olarak ekran kartı güncellemeniz yüklenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu