Mobil

Akıllı Telefonum Geç Şarj Oluyor!

Akıllı telefon kullanıcılarının sorunları ile yakından ilgileniyor ve bu sorunları ortadan kaldırmak adına editör kadrosu olarak elimizden gelenin çok daha fazlasını yapıyoruz. Akıllı telefonunuz geç şarj oluyorsa bu yazıyı dikkatli bir şekilde okumanızı rica ediyoruz.

Bu sorunu sizler de yaşıyorsanız bazı hususları göz önünde bulundurmak durumundasınız. Gerekli çözüm yöntemleri ile birlikte yine bu sorunu çözüme kavuşturmak ve sağlıklı yanıtlar almak mümkün olacaktır. Daha fazla vakit kaybetmeden ilgili detaylara hep birlikte göz atalım ve neler yapabileceğinizi de alt başlıklar halinde inceleyelim.

1- Usb Kablosu Seçimi

Hızlı şarj özelliği olmayan ya da fiziksel olarak hasar görmüş zayıf bir usb kablo tercihi yapmış olabilirsiniz. Yan sanayi ürünlerde bu durum daha net bir şekilde ortaya çıkıyor ve yavaş şarj sorunu ile karşı karşıya geliyorsunuz. Akıllı telefon kullanıcılarının yaşadığı en önemli sorunlardan biri olduğunu unutmamak gerekiyor ve kablo değişikliği yaptığınız takdirde emin olun bu sorunu çözmüş olacaksınız.

Kablo seçimlerinde orijinal ürün detayını da es geçmemek gerekiyor. Ucuz ve yan sanayi olarak nitelendirdiğimiz usb kablolar ne yazık ki fayda sağlamayacak ve bir çözüm yöntemi olarak da sunulmayacaktır. Bunun dışında dikkat etmeniz gereken diğer hususları da yine alt başlıklar halinde vermiş olacağız.

akilli-telefonum-gec-sarj-oluyor

2- Adaptör Seçimi

Mah değeri düşük bir adaptöre sahip iseniz eğer cihazlarınızın hızlı şarj olmasını beklemeyiniz. Kablo seçimi kadar adaptör seçimi de büyük önem taşıyor ve bu konuda da ekstra hassasiyet göstermeniz gerektiğini unutmayınız. Yapmanız gereken şey ise gayet basit. Orijinal bir adaptör ve orijinal bir usb kablosu tercih etmek yeterli olacaktır.

Kutu içerisinden çıkan şarj aletlerinde bu tür sorunlar yaşamazsınız ancak sonradan aldığınız yan sanayi ve uzun şarj cihazları ne yazık ki yavaş şarj sorununu da beraberinde getiriyor ve can sıkıcı durumlar ortaya çıkabiliyor. Bu konuda göstereceğiniz hassasiyet cihazlarınızın hızlı şarj olması adına da büyük önem taşıyor diye düşünüyoruz.

3- Batarya Sorunu

Oksitlenme ya da uzun süreli kullanım neticesinde batarya sorunu da yavaş şarj problemini beraberinde getiriyor ve yine akıllı telefon sahiplerinin yaşadığı en büyük sorunlardan biri de budur. Batarya değişikliği ile birlikte sizler de yavaş şarj sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Tercihlerinizi yine orijinal ürünlerden yana yapmanız gerekiyor. Yan sanayi ürünler yalnızca şarj aletlerine değil, aynı zamanda akıllı telefonlarınıza da büyük ölçüde zarar verecektir. Bu konuda göstereceğiniz hassasiyet büyük önem taşıyor ve editör kadrosu olarak bir kere de biz uyarmak istiyoruz.

4- Yetersiz Enerji Akışı

Prizlerinizi kontrol etmeyi unutmayın. Hatta bulunduğunuz ortamda farklı bir priz ile de şarj etmeyi deneyebilirsiniz. Bu tür sorunları da göz önünde bulundurmak gerekiyor ve yine hassasiyet göstermeniz gereken hususlardan bir tanesidir.

Akıllı telefon kullanıcılarının yaşadığı sorunlardan biri olan yavaş şarj problemine bu tür çözümler getirebiliyoruz. Zaten forumları ve dijital dünyayı detaylı bir şekilde incelediğinizde benzer önerilerin yer aldığını sizler de kendi gözleriniz ile göreceksiniz.

Bunun dışında yapabileceğiniz çok fazla şey yok ve tüm bu detaylara rağmen çözüm üretemiyorsanız servis desteği alabilirsiniz. Cihaz ile ilgili genel bir sorun olduğu anlarda da yavaş şarj sorunu meydana gelebiliyor. Bu konuda profesyonellerden yardım almak kesinlikle daha sağlıklı ve daha doğru bir karar olacaktır. Bu sayede çözüm üretebilir ve şarj sorununu da ortadan kaldırabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu