Mobil

Akıllı Telefonlarda Isınma Sorunu Nasıl Çözülür?

Son dönemin en gözde teknolojileri arasında akıllı telefonların ilk sıralarda yer aldığını söyleyebiliriz. Sürekli olarak yeni bir modelin, sürekli olarak yeni bir işletim sistemini görmeye başladığımız akıllı telefon teknolojisinde artık çok daha başarılı telefonlarda görmeye başladık. Günlük hayatta en büyük yardımcılarınızdan biri olarak gösterebileceğimiz akıllı telefonların kullanıcılara sağladığı birçok ayrıcalıkla beraber kimi durumlarda akıllı telefonların kullanıcılara sorun çıkarmaya başladığını da biliyoruz.

Telefonun yavaşlaması, donması virüs sorunu yaşaması gibi birçok sorunun akıllı telefonlar için geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Tabi akıllı telefonlarda yaşanan sorunlar bunlarla da sınırlı değil. Bunun dışında akıllı telefonlarda yaşanan en büyük sorunlardan bir diğeri de aşırı ısınma sorunu. Akıllı telefonun donmasına ve hatta bazı durumlarda çalışmayı durdurma gibi sorunlar ile gündeme gelmesine neden olan ısınma sorunu kullanıcıların en çok şikayet ettikleri sorunlar arasında gösterilmekte. Sorunu çözebilmek içinse öncelikle ısınma sorunun neden kaynaklandığını da bilmemiz gerekiyor. Bakalım sorun nasıl çözülür ve hangi durumlarda ortaya çıkmakta.

Telefonlarda Isınma Sorununun Nedenleri

Telefonun ısınma gösterdiği bazı durumlar var. Bu durumlar aslında bir arıza olarak gösterilmemekte. İlk olarak telefon şarj olurken hemen hemen her markada bir miktar ısınma olduğunu söylemek gerekiyor. Bu oldukça normal bir durum olarak karşılanabilir. Yani telefonunuz şarj oluyorken sınıyorsa bu durum bir sorun göstergesi değil. Bunun dışında aşırı uygulama çalıştırma durumunda da telefonun ısınması söz konusu olabilir. Ardı ardına bir iki uygulama açtıysanız telefonda markaya göre değişmekle beraber az veya çok miktarda ısınma sorunu görülebilir.

isinma-sorunu

Telefonlarda Isınma Sorunu Nasıl Çözülür?

Isınma sorununun çözülmesi için yapmanız gereken işlem kullandığınız uygulamaları durdurmaktır. Çok fazla uygulama açıksa bu durumda uygulamaları tam olarak kapatarak işlemci soğutma işlemini yapmış olursunuz. Tabi hemen belirtelim bu işlemle beraber aka planda çalışan uygulamaları da durdurmak gerekli. Aksi halde arka planda çalışan uygulamalarda ısınmaya neden olabilir. Bu işlemlere rağmen telefonun ısınması devam ederse bu durumda donanımsal bir arıza olup olmadığına bakmak için mutlaka telefonunuzun servisine başvurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu