Oyun

Agar.io Nasıl Oynanır?

Agar.io Nasıl Oynanır?

Gün geçmiyor ki, bağımlılıklarımız arasına yeni bir oyun daha eklenmesin. İşte bunlardan bir tanesi de son zamanlarda, tarayıcı tabanlı ve online bir oyun olarak karşımıza çıkan Agar.io. Bu oyun, ilk olarak 28 Nisan tarihinde yayınlandı ve o günden bu zamana kadar kendisine birçok oyuncu kitlesi edindi. Üstelik bir kez oynadığınızda bağımlı olmamak elde değil. Oyunun temasını şu şekilde açıklayabiliriz; ilk başta küçük bir topa sahip oluyorsunuz ve bu topla rakiplerinizi yiyerek daha fazla büyüme imkanına sahipsiniz. Ne kadar çok top yerseniz o kadar büyüyorsunuz. Anlatıldığında çok fazla etkili görünmese de oynamaya başladığınızda kesinlikle bağımlısı olacaksınız. Peki, son derece basit gibi görünen ve ilginç bir oyun olan Agar.io nasıl oynanır bu yazımızda bahsedeceğiz.

Agar.io nasil oynanir

Öncelikle http://agar.io/ adresine girerek kendinize bir isim ve sitede belirtilen 8 ülkeden bir bölge seçiyorsunuz. Bu seçimden sonra küçük bir top olarak oyuna başlıyorsunuz. Topunuzu hareket ettirmek için, klavyeden herhangi bir yön tuşunu kullanmanıza gerek yok. Mouse ile hareket ettirmek mümkün. Oyunda, istediğiniz kişiye küçük bir parçanızı yardım olarak gönderebiliyorsunuz. Bu işlemi ise W tuşuna basarak yapıyorsunuz. Ayrıca daha kolay kaçabilmek ya da daha kolay hareket edebilmek adına ‘’space’’ yani boşluk tuşunu kullanarak topunuzu ikiye bölebiliyorsunuz. Son derece kolay gibi görünen bu oyun can sıkıntısını unutturmada birebir.

İsmail CAN

İletişim lisans bölümünden mezun olan yazar, Güncel teknoloji haberleri, bilim, oyun ve sosyal medyayı yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu