Blog

ADSL Modem Şifresi Nasıl Kırılır?

 Son zamanlarda sıkça aranan ADSL Modem Şifresi Nasıl Kırılır ile ilgili olarak detaylı bilgiler sunacağımız bu yazımızda ilk olarak modem markalarını öğrenmemiz gerekiyor. En çok tercih edilen modemler Airties, Zyxel, Asus, Tp-link ve datron olmaktadır. Bunun yanı sıra farklı modem markaları da bulunur. Bu modemlerin tamamında aynı uygulamayı kullanarak şifre sıfırlama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Modem ilk çalışmaya başladığında cihazlar için atanan şifreler bulunmaktadır. Aldığınız modemin ara yüzüne ilk defa giriş yapacaksanız bu şifreleri kullanmanız gerekecektir. Bazı durumlarda ise kullanıcılar ek şifreleme yaparak bu şifrelerin unutulmasına neden olabilir. İşte bu konuda ADSL Modem Şifresi Nasıl Kırılır bilgisine ihtiyacınız olacaktır. Modeminizin ara yüzünde kullanıcı adı ve şifre değişikliği yapabileceğiniz gibi Wi-fi ayarlarını da değişebileceğinizi unutmayın.

Modem resetleme işlemini gerçekleştirmeden önce internet sağlayıcınızın size temin ettiği kullanıcı adı ve şifrenizi bilmeniz gerekir. Daha sonra sırasıyla;blank

  • Modemin arkasında yer alan ‘reset’ butonuna 5 ile 10 saniye kadar basılı tutunuz.
  • Modemin ışıklarını takip ederek yeniden faaliyete geçtiğini görebilirsiniz.
  • Bu işlem sona erdikten sonra size temin edilen kullanıcı adı ve şifre ile yeniden giriş yapabilirsiniz.

Modemin arkasında yer alan resetleme butonları, markalara göre değişiklik gösterebilir. Daha çok hatalı olarak kullanılmaması için bu butonlar geriye konulmuş ve bir iğne yardımıyla işlem yapılması amaçlanmıştır. Modem şifre sıfırlama işlemi sona erdikten sonra kullanıcı ara yüzünü kullanarak modem ayarlarının tamamını kısa sürede yapabilirsiniz. Modem üzerinde bulunan ADSL ışığı yanmaya başladığında artık tüm ayarların tamamlandığını anlayabilir ve yeniden internet kullanımına başlayabilirsiniz.

İnternet kullanıcıları bu işlemi daha çok internete giriş yapamadıklarında gerçekleştirebilir. Genel anlamda internete bağlı olup olmadığınızı anlamak için modem üzerinde yer alan ışıkların tamamının yanmış olması gerekir. Herhangi bir nedenden dolayı modem resetleme yaptığınızda yaklaşık olarak 20 saniye kadar bekleyebilir ve sağlıklı bir şekilde internete giriş yapabilirsiniz. ADSL Modem Şifresi Nasıl Kırılır konusunda sizlerle paylaştığımız bilgiler ışığında sizlerde gerekli uygulamalardan faydalanabilir ve yeni bir modem şifresi oluşturarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu