Sosyal Medya

Twitter Mali İşler Yöneticisinin hesabı Hacklendi!

 

Twitter’in mali işlerinden sorumlu olan üst düzey yöneticisi Anthony Noto’nun twitter hesabı kimliği belirsiz kişiler tarafından hacklendi. Twitter hesabından sürekli kullanıcılar etiketleniyor ve spam tweetler atılıyor. Ayrıca profilin üzerinden flashcore.ro adlı bir siteye de yönlendirmeler yapılıyor.

 

Sosyal medya devi konuya hemen el attı ve spam mesajları temizleyerek yöneticinin hesabını kısa süreliğine askıya aldı. Güvenlik önlemleri sağlandıktan sonra hesabına tekrar kavuşan yönetici ise “Back on the field! – yeniden sahada!” adlı bir twit attı. Yine aynı yönetici geçen dönemlerde de özel mesaj olarak göndermesi gereken bir iletiyi tweet olarak atmıştı. İleti de bir satın alma tartışması ile alakalı bilgiler yer alıyordu.

 

Birçok kişi bu hack olayından sonra ister istemez hüsrana uğradı ve profillerini daha da güvenlikli bir hale dönüştürdüler. Böylelikle artık daha korumacı bir duruma bürünebiliriz.

 

Twitter Mali İşler Yöneticisinin hesabı Hacked !

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu