Mobil

3D Touch İle Tüm Bildirimler Nasıl Temizlenir?

Apple’ın yeni seri akıllı telefonu iPhone 7 bu sene Apple’ın kullanıcılara sunduğu tek yenilik olmadı. Bununla beraber WWDC 2016 etkinliğinde de tanıtılan yeni mobil işletim sistemi iOS 10 işletim sistemleri de piyasaya sürüldü. Hem akıllı telefonlar hem de tabletler için yayınlana yeni işletim sisteminin birçok yeni özelliği bulunduğu gibi var olan teknolojiler üzerinde de geliştirmeler yaptığı da belirtilmişti.

Bu şekilde iOS 10 ile beraber gelen yeniliklerden birisi de 3D Touch teknolojisi üzerine oldu. İlk olarak iPhone 6 serisi akıllı telefonlarda gördüğümüz yeni akıllı basınç teknolojisi olarak bilinen 3D Touch özelliği iOS 10 ile beraber çok daha işlevsel bir hale geldi. Uygulamalar arası hızlı geçiş, fener parlaklık ayarı ve buna benzer birçok yenilik sunan 3D Touch özelliğinin kullanıcılara sunduğu yeniliklerden birisi de anında tüm bildirimleri silme özelliği. iOS 10 işletim sistemiyle beraber kilit ekranında da gösterilmeye başlayan tüm bildirimlerin anında silinmesini sağlayan teknoloji nasıl kullanılır? İnceleyelim.

  • Bu işlem için ilk olarak telefonumuzun kilit ekranını açıyoruz. Telefonun kilit ekranını açtıktan sonra ise ekranın üst kısmını aşağı doğru kaydırmanız gerekiyor. Ardından gelen ekrandan “bildirim paneli” bölümüne giriş yapmanız gerek. Bildirim paneli bölümü tüm bildirim ayarlarının yapıldığı bölüm.

3D-Touch-bildirim-silme

  • Buradan yeni özellik ile beraber bildirim panelinin sağ üst köşesinde “X” işareti olduğunu göreceksiniz. Yapmanız gereken 3D Touch özelliğini kullanmak için bu “X” işaretine basılı tutmak. Ardından ise karşınıza “tüm bildirimleri temizle” seçeneği gelecek. Bu sekmeye bastığınızda var olan tüm bildirimler anında temizlenmiş olacak. Bunun için ekstra bir işlem yapmanıza da gerek yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu