BilgisayarMobilSosyal Medya

Youtube Video Açılmıyor

Online dünyanın en popüler mecralarından bir tanesi olan Youtube, kimi zaman kullanıcıların “Youtube video açılmıyor” şikayeti ile karşı karşıya gelebiliyor. Bu sorunun birden fazla nedeni olabilir ve bu yazımızda da nedenlere bağlı olarak sorunu nasıl çözebileceğinize yer vereceğiz. İzleyeceğiniz adımlar sonrasında video oynatma problemi ortadan kalkacak ve sizler de eskisi gibi sağlıklı bir şekilde video izlemeye devam edeceksiniz.

Öncelikli olarak bu sorun Android ve Ios kullanıcıları için ele almak istiyoruz ve sonrasında Windows kullanıcıları için de farklı çözüm önerileri sunmaya çalışacağız.

Android Youtube Video Açılmıyor Problemi Nasıl Giderilir?

Youtube video açılmıyor sorununu gidermek için yapabileceğiniz çok fazla şey var ve bu alternatifler sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Android kullanıcıları bu sorun ile çok daha sık karşı karşıya geliyor ve dilerseniz sorunun çözümü için izlemeniz gereken adımlara hep birlikte göz atalım…

  • Video oynatma konusunda problem yaşıyorsanız eğer ön bellek kaynaklı bir hata alıyor olabilirsiniz. Bu hatayı ortadan kaldırmak için yapmanız gereken şey ise Ayarlar > Uygulamalar > Youtube adımları sonrası depolama butonuna tıklayarak ön belleği sil seçeneğini aktif hale getirmek olacaktır.
  • Tüm bu işlemleri yaptığınız takdirde çerezleri ve ön belleği temizlemiş olacaksınız ve muhtemelen video izleme ile ilgili bir sorununuz da kalmayacaktır.

blank

Youtube video açılmıyor problemini ortadan kaldırmak için uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise Android Youtube uygulamasını son sürüme güncellemek olacaktır. Birçok telefon kullanıcısı güncellemeleri otomatik olarak ayarlıyor ve bu tür bir sorun ile de karşı karşıya gelmiyorlar. Eğer eski sürüm bir uygulama kullanıyorsanız video oynatma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Güncellemelerinizi yaptıktan sonra bu problem ortadan kalkacaktır.

Video oynatma problemi yaşayanlar için sunabileceğimiz önerilerden bir diğer ise uygulamayı silip tekrar yüklemeniz olacaktır. Bu sayede yeni bir uygulama indirmiş gibi hizmet alacaksınız ve var olan uygulamadaki problem de ortadan kalkmış olacaktır. Bu sorun güncelleme eksiği ya da ön belleğin dolu olması gibi sorunlar da olabilir. Silip tekrar yüklediğiniz takdirde video oynatma konusunda herhangi bir probleminiz kalmayacaktır.

Ios Youtube Video Açılmıyor Sorunu

Yukarıdaki adımlar ios kullanıcıları için de geçerlidir ancak eklemek istediğimiz bir detay daha var. Ayarlar > hücresel veri > Youtube uygulaması erişim izni adımlarını takip ederek aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

Windows Kullanıcıları için Çözüm Önerisi

Windows Youtube açılmıyor sorunu ile karşı karşıya iseniz eğer Flash Player güncellemesi yapmanız gerekebilir. Bununla birlikte var olan tarayıcınızda ön belleği temizlemeniz de sorunu çözümlemek adına yeterli olacaktır. Sorun buna rağmen devam ediyorsa farklı bir tarayıcı kullanarak da video oynatmayı denemenizi tavsiye ediyoruz. Muhtemelen sorun tarayıcı kaynaklıdır ve bir başka tarayıcıda bu konu ile ilgili problem yaşamayacaksınız.

İsmail CAN

İletişim lisans bölümünden mezun olan yazar, Güncel teknoloji haberleri, bilim, oyun ve sosyal medyayı yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu