Blog

Yıldız İşareti ✰ Nasıl Yapılır?

Bilgisayar kullanıcılarının en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi olan Yıldız işreti nasıl yapılır? Sorusu ile karşınızdayız. Editörlerimiz bu sorunun yanıtını sizler için araştırdı ve detaylı bir yanıt vermek istiyorlar.

Bilgisayarlarımız bize sayısız sembol sunuyor ancak malumunuz her sembolün klavye gibi minimal bir araçta yer alması pek de mümkün değil. En popüler sembollerin bazıları tek bir tuş ile oluşturulabiliyor ve klavyemizde yer alıyor, peki ya diğer semboller?

Yıldız sembolü klavyede mevcut değil ve bunun için birtakım kombinasyonlara ihtiyacınız olacaktır. Sizlere sunacağımız alternatif yöntemler ile birlikte hem bilgisayarlarınızı hem de klavyelerinizi daha yakından tanımış olacaksınız. Şimdi dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu adımları hep birlikte inceleyelim…

blank

Yıldız İşareti Nasıl Yapılır?

Alt+42 kombinasyonu ile birlikte yıldız sembolünü oluşturabilirsiniz. Yıldız sembolü ile ilgili bir karışıklık var ve bunu da ortadan kaldırmak istiyoruz.

* sembolü de yıldız sembolü olarak kabul ediliyor ve ilgili kombinasyonda bu sembole ulaşıyorsunuz. Az sonra büyük yıldız sembolü için ihtiyacınız olan tuş kombinasyonunu da paylaşacağız.

Başlat menüsünü açarak charmap yazıyoruz ve hemen ardından charmap.exe’yi açıyoruz. Karşınıza çıkan ekran üzerinden gelişmiş görünüm sekmesine geçiş yapmanız gerekiyor. Bu adımı da yerine getirdikten sonra unicode’a git kısmına 2729 yazmamız gerekiyor. Unücode karşılığını girdiğiniz takdirde yıldız sembolüne ulaşacaksınız. Biraz zahmetli bir yöntem gibi görünebilir ancak aklınızda bulunması emin olun sizlere hiçbir şey kaybettirmeyecektir.

Yıldız sembolü iki farklı şekilde kullanılıyor ve her iki şekil için de bilgi vermek istedik ancak sembollerin tümünün yer aldığı tabloya bakarsanız aslında birçok farklı modellemenin olduğunu da göreceksiniz.

Yıldız İşareti Kopyala:

İçi beyaz yıldız:

İçi boş yıldız:  ✩

İç içe 3 yıldız:

İçi daire yıldız:

İçi siyah daire yıldız:

Etrafı siyah(dışı daire) yıldız:

İç içe 2 yıldız:

Her biri için ayrı ayrı kod paylaşımı yapmak pek de mümkün değil, bu yüzden popüler olan simgeleri sizler için sayfamıza taşımak istedik. Dilerseniz hemen yukarıda yer alan liste üzerinden sizler de Yıldız işareti kopyala yapıştır seçeneğini kullanarak ilgili sembollere ulaşabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu