Mobil

Whatsapp’ta Gönderilen Mesajı İptal Etme

Sohbet uygulamaları arasında ücretsiz ve en popüler uygulama denildiğinde akla ilk gelen uygulama kesinlikle whatsapp oluyor. Beklentileri üst düzey seviyede karşılayan bu uygulama, kısa sürede milyonlarca insana ulaşmayı başardı. Her geçen gün yepyeni bir özellik ve güncelleme ile karşımıza çıkan bu özel uygulama sayesinde sizler de sohbet edebiliyor ve eğlenceli emojileri de kullanarak sohbet eylemini daha keyifli hale getirebiliyorsunuz. Bu keyifli uygulamayı henüz indirmediyseniz sizler de bir an önce harekete geçebilir ve Google Play ya da ios platformları üzerinden sorunsuz bir şekilde indirebilirsiniz. Yıllık ücretlendirme konusuna takılmayın çünkü uygulama sizlerden böyle bir ücret talep etmiyor.

Yeni Dönemde Harika Bir Güncelleme Geliyor

Az önce de belirttiğimiz gibi whatsapp durmak bilmiyor ve yepyeni güncellemeler ile birlikte uygulamayı çok daha kusursuz bir şekilde bizimle buluşturuyor. Bu güncellemelerden bir tanesi de yeni dönemde bizimle buluşacak olan gönderilen Whatsapp mesajları silme ya da iptal etme güncellemesi olarak karşımıza çıkıyor. Güncelleme henüz test aşamasında ancak söylentiler bu sürecin kusursuz bir şekilde geçtiğini gösteriyor ve beklentilere yanıt verecek harika bir güncelleme olacağı söyleniyor. Malumunuz hızlı bir iletişim kanalı söz konusu ve attığınız mesajlar zaman zaman yanlış kişilere yanlış şekilde gidebiliyor. Bu yeni güncelleme ve özellik ile birlikte artık sizler de mesajlarınızı okunmadan önce silebiliyorsunuz ancak okunduktan sonra yapabileceğiniz bir şey yok! Hızlı davrandığınız takdirde herhangi bir şekilde sorun yaşamayacaksınız.

blank

Whatsapp’ta Gönderilen Mesajı Geri Alma ve Mesajlar Nasıl Silinecek?

En çok merak edilen sorulardan bir tanesi de budur. Mesajlar nasıl silinecek? Gönderdiğiniz mesaj henüz okunmadığında sizler de mesajın üzerine tıklıyorsunuz ve mesajı iptal et ya da sil anlamına gelen Revoke ibaresini görüyorsunuz. Bu ibareye tıkladığınız anda saniyeler içerisinde mesajlarınız iptal ediliyor yani karşı tarafa gösterilmiyor. Bu güncelleme çok fazla ses getireceğe benziyor ve uygulamaya yakışır bir güncelleme olduğunu da belirtmek gerekiyor. Yazımızın başında da uygulamanın sürekli olarak kendini yenilediğinden bahsetmiştik ve bu özellikle de beklenen yeniliklerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Ne Zaman Kullanılabilecek?

Uygulamada yapılan bu değişiklik her kullanıcı gibi bizleri de heyecanlandırıyor ve sabırsız bir şekilde beklemeye devam ediyoruz. Yeni yıl ile birlikte aktif olacağı söyleniyor ancak net bir tarih verilmiş değil! Az önce de belirttiğimiz gibi henüz test aşamasında ve sorunsuz bir şekilde kullanılabildiği onayını aldıktan sonra zannediyoruz ki kullanıcılar ile buluşacaktır. Bu yenilik ile birlikte uygulamanın kullanıcı sayısı artar mı bilinmez ancak whatsapp her geçen gün daha fazla kullanıcıya hitap etmeyi başarıyor ve daha da önemlisi sunduğu yenilikler sayesinde güncel kalmasını da biliyor. Merakla bekliyor ve yeni haberler olduğu takdirde bu platform üzerinden sizlere de iletmeye çalışacağız…

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu